Ogromne zmiany w PKP Intercity. Rusza nowa forma sprzedaży biletów

i

Autor: pxhere.com, lic. Creative Commons Ogromne zmiany w PKP Intercity. Rusza nowa forma sprzedaży biletów

Transport

Ważne zmiany w zakupie biletów PKP Intercity! Pasażerowie długo na to czekali

2023-05-25 3:10

-PKP Intercity rozszerza możliwość graficznej rezerwacji miejsc o kolejne składy wagonowe. Dwa i pół miesiąca temu narodowy przewoźnik wprowadził taką funkcjonalność w niektórych połączeniach kategorii EIC. Od końca marca pasażerowie mogą skorzystać z tej opcji również w wybranych składach wagonowych kategorii IC podczas zakupu biletu na stronie intercity.pl, a także w aplikacji mobilnej. To rozwiązanie znane było wcześniej z elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych -informuje przewoźnik.

PKP wkracza w XXI wiek

Rozszerzamy wdrożenie pilotażowe graficznej rezerwacji miejsc w składach wagonowych o kolejne połączenia. Po składach EIC nastał czas na pociągi jeżdżące w kategorii IC. W graficznej rezerwacji w składach wagonowych sprawdzić będzie można kierunek jazdy oraz wybrać miejsce specjalne np. dla osób poruszających się na wózkach czy z rowerem.

Z graficznej rezerwacji miejsc pasażerowie mogą skorzystać podczas zakupu biletów na stronie internetowej przewoźnika lub kupując bilety poprzez aplikację mobilną-  wynika z informacji PKP Intercity. 

Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity ocenił, że tym samym spółka realizuje strategię rozwoju.

-Inwestujemy nie tylko w tabor i infrastrukturą, lecz także w rozwiązania technologiczne, które przyczyniają się do zwiększenia komfortu podróży. To nie tylko graficzna rezerwacja miejsc, lecz także nowe systemy sprzedaży, rozbudowa kanałów zdalnych sprzedaży czy rozwijana w oparciu o feedback użytkowników nowoczesna aplikacja – mówi Gontarz z PKP Intercity.

Spółka informuje, że wprowadzenie graficznej rezerwacji miejsc w składach wagonowych jest dużym wyzwaniem, ponieważ pociągi tego typu w okolicy świąt czy w sezonie letnim są wydłużane dodatkowymi wagonami wraz ze wzrostem frekwencji. Ponadto narodowy przewoźnik eksploatuje różne typy wagonów. Spółka zapowiada, że wszystkie pociągi mają zostać objęte systemem graficznej rezerwacji miejsc do końca bieżącego roku.

Z pełnej funkcjonalności nowego systemu będą mogli korzystać w ostatnim kwartale 2024 roku.

Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski
Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze