Emeryci

i

Autor: Shutterstock ZUS wypłaca wyższe emerytury! "Emeryci wygrali los na loterii"

Emerycie! Wiemy, kiedy rząd wypłaci 14. emeryturę

2021-06-21 7:58

Seniorzy z wielką niecierpliwością czekają na trzynastą, a nawet i czternastą emeryturę. Marlena Maląg, minister odpowiedzialna w rządzie PiS za sprawy senioralne, zapewnia, że czternasta emerytura trafi na konta emerytów najpóźniej w czwartym kwartale tego roku. Żadne opóźnienia w tej kwestii nie są przewidywane. Jednak o ile "trzynastkę" dostają wszyscy emeryci, to z "czternastką" już tak prosto nie będzie.

Waloryzacja emerytur i dodatkowe świadczenia w postaci trzynastej, a nawet i czternastej emerytury mają poprawić poziom życia seniorów w Polsce. Marlena Maląg potwierdziła w Godzieszach Wielkich, że emeryci mogą liczyć na wypłatę trzynastej i czternastej emerytury w ostatnim kwartale 2021 roku. Minister rodziny i polityki społecznej przypomniała również, iż od 2022 roku w ramach Polskiego Ładu -kluczowego programu Prawa i Sprawiedliwości na kolejne lata,  emeryci i renciści zyskają dodatkowo na korzystnych dla tej grupy obywateli zmianach podatkowych, które mają w Polsce wejść w życie.

Przypominamy, że trzynasta emerytura wypłacana jest w wysokości najniższej emerytury, czyli aktualnie kwota ta wynosi 1250,88 zł (1066,30 zł netto). Warto podkreślić, że od tej sumy nie są pobierane potrącenia czy egzekucje. Świadczenie przysługuje osobom, którym prawo do emerytury lub renty zostało ustalone do 31 marca 2021 r. Zaś 14. emerytury mają zostać wypłacone emerytom i rencistom właśnie listopadzie 2021 roku. Wysokość tego świadczenia nie będzie tak jak w przypadku trzynastki taka sama dla wszystkich. W tym przypadku będzie ona zależeć od wysokości emerytury lub renty podstawowej konkretnej osoby. 

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy 14. emerytura i 500 plus powinny być wypłacane tylko zaszczepionym osobom?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze