Włodzimierz Karpiński nie straci immunitetu
RMF FM podaje, że śledczy uznali, iż w związku z immunitetem nie można stosować wobec Włodzimierza Karpińskiego przymusu, zmieniać zarzutów ani stawiać nowych.
Według informacji podanych przez RMF FM składanie wniosku ws. immunitetu Karpińskiego nie miałoby sensu, bo procedura jest czasochłonna, a wkrótce skończy się kadencja Parlamentu Europejskiego. RMF FM podkreśla, że 3 marca do europarlamentu trafił wniosek o uchylenie immunitetu Ryszarda Czarneckiego z PiS-u w związku z kilometrówkami.
Prokuratura zarzuca Włodzimierzowi Karpińskiemu przyjmowanie łapówek za ustawianie przetargów na zagospodarowanie stołecznych odpadów. Karpiński przebywał w areszcie od lutego do listopada 2023 r. Wyszedł na wolność, gdyż uzyskał mandat europosła.
Historia polityczna Karpińskiego
Włodzimierz Karpiński 19 kwietnia 2013, w związku z zapowiedzią premiera Donalda Tuska o zamiarze powołania Włodzimierza Karpińskiego na stanowisko ministra skarbu państwa, odwołany został on ze stanowiska sekretarza stanu w ministerstwie administracji i cyfryzacji. Na stanowisko ministra skarbu państwa powołany został pięć dni później. 22 września 2014 ponownie objął stanowisko ministra skarbu państwa, wchodząc w skład rządu Ewy Kopacz. W listopadzie 2019 został powołany na stanowisko prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie[16]. W kwietniu 2021 wygrał konkurs na sekretarza m.st. Warszawy. 27 lutego 2023 został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Przedstawiono mu zarzut przestępstwa korupcji, do którego się nie przyznał.
Polecany artykuł: