Wyłączą prąd w Bydgoszczy i okolicach! Znamy daty i lokalizacje. Gdzie zgaśnie światło? [LISTA]

i

Autor: pixabay.com

Można dostać 1500 zł

Dopłaty do prądu! To ostatni dzień na złożenie wniosku. Można dostać nawet 1,5 tys. zł

2023-01-31 11:10

Dodatek elektryczny 2023 przewidziany jest dla tych gospodarstw domowych, które jako główne źródło ciepła wykorzystują ogrzewanie elektryczne, ale też pompy ciepła. Dopłaty do ogrzewania prądem nie przysługują jednak wszystkim. Dla kogo dodatek elektryczny 1000 i 1500 zł? Wniosek można złożyć tylko do 1 lutego 2023 - informuje muratorplus.pl Jak to zrobić?

Dla kogo dodatek energetyczny 2022? Właściciele fotowoltaiki pokrzywdzeni

Jednorazowy dodatek elektryczny przewidziany jest dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, jest podwyższony do 1500 zł.- informuje muratorplus.pl. 

Jednocześnie portal dodaje, że dodatek elektryczny nie przysługuje gospodarstwom domowym, które korzystają z paneli fotowoltaicznych nawet, gdy do ogrzewania domu wykorzystują pompę ciepła. 

Dodatek do prądu 2022 - ile wynosi i kiedy składać wniosek?

Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego można składać od 1 grudnia 2022 r. do dnia 1 lutego 2023 r. Wnioski o wypłatę dofinansowania do prądu złożone po dniu 1 lutego 2023 r. gmina pozostawi bez rozpoznania. Portal informuje, że:

Dodatek do prądu jest świadczeniem jednorazowym. Rządowa ustawa przewiduje dwa progi dofinansowania energii elektrycznej:

  • 1000 zł - dla gospodarstw domowych, których zużycie energii elektrycznej za 2021 rok jest standardowe i wynosi do 5 MWh;
  • 1500 zł - w sytuacji, gdy roczne zużycie prądu przekracza 5 MWh

Co należy podać we wniosku o dopłaty do prądu 2022?

We wniosku trzeba też zadeklarować, ile osób wchodzi w skład gospodarstwa domowego. Jeśli jest ono wieloosobowe, musimy podać dane wszystkich jego członków.

Ponadto należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, numer dokumentu tożsamości i numer rachunku bankowego, rodzaj źródła ciepła (pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne, bojler elektryczny) numer rachunku bankowego, na który mają wpłynąć pieniądze.

Według portalu z rozwiązania będzie mogło skorzystać około 800 tys. gospodarstw domowych. Budżet państwa przeznaczy na ten cel około 1 mld zł.

Sonda
Jakie kryterium byłoby lepsze w przypadku zamrożenia podwyżki cen prądu?
Pieniądze to nie wszystko - Janusz Steinhoff
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze