Debata prezydencka Joe Biden i Donald Trump

i

Autor: AP Debata prezydencka Joe Biden i Donald Trump

Wyniki wyborów w USA 2020. Sprawdź, jaki majątek ma Joe Biden [ZDJĘCIA]

2020-11-03 18:46

Znamy wstępne wyniki wyborów w USA. Ostatnie sondaże wskazują na wygraną Joe Bidena. Notowania giełdowe również sugerują minimalną przegraną Trumpa. Joe Biden, czyli były senator, a później wiceprezydent za czasów Baracka Obamy osiągnął szczyty kariery politycznej. Jeżeli wyniki się potwierdzą i Biden wygra wybory, to będzie to historia, jak z amerykańskiego snu - "chłopak z prowincji" mianowany na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Joe Biden zawsze podkreśla, że jest zwykłym "chłopakiem z prowincji". Wychował się z trójką rodzeństwa w małym miasteczku Scranton w Pensylwanii. Jego ojciec był sprzedawcą samochodów. Joe Biden w wywiadach wielokrotnie wspominał szkolne czasy, gdy dzieci dokuczały mu, gdy się jąkał. W latach sześćdziesiątych odbył służbę wojskową, jednak był nisko oceniany. Zawsze trochę pod górkę, Joe w końcu spełnił marzenie i w wieku 29 lat został najmłodszym senatorem w historii Stanów Zjednoczonych. Jego kariera nabrała gigantycznego tempa.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Wybory w USA, czyli jak wygląda głosowanie w Ameryce

Sonda
Kto wygra wybory w Stanach Zjednoczonych w 2020?

Będąc senatorem pensja Bidena wynosiła ok. 42 tys. dolarów rocznie. Jak wynika z danych amerykańskiego Forbesa z czasem wzrosła ona do 174 tys. dolarów rocznie. To jednak nic w porównaniu z pieniędzmi, jakie otrzymywał, gdy został wybrany na wiceprezydenta USA. Biden zarabiał wówczas ponad 230 tys. dolarów rocznie! Jeśli natomiast Biden wygra walkę o fotel prezydenta wówczas jego pensja będzie wyjątkowo imponująca - 400 tys. dolarów rocznie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Wybory prezydenckie w USA 2020. Donald Trump i jego majątek [ZDJĘCIA]

Obecnie majątek Bidena i jego żony Jill wyceniany jest na 9 mln dolarów. Ze sprawozdań finansowych wynika, że większość majątku nieruchomości - dwa domy w Delaware o łącznej wartości 4 miliony dolarów. Bidenowie posiadają także około 4 milionów dolarów w gotówce i papierach inwestycyjnych.

Trump przegrał MILION DOLARÓW stawiając na wygraną Gołoty

Amerykańska agencja Associated Press przypomina, że Biden to także świetny przedsiębiorca. Na przestrzeni lat Biden miał zarobić krocie m.in. na występach publicznych. Za spotkanie ze słuchaczami Biden inkasował od 40 do 190 tys. dolarów. Gigantyczne wpływy przynoszą mu również tantiemy z książek, na których w ostatnich latach miał zarobić kilka milionów dolarów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze