Urodziny Jarosława Kaczyńskiego - prezent

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express

Wyjątkowe urodziny Kaczyńskiego. Prezes dostał wielki prezent, odważna decyzja [ZDJĘCIA]

2021-06-18 8:02

Jarosław Kaczyński, do niedawna "zwykły, szary" poseł i prezes PiS, teraz ponownie w rządzie jako wicepremier, obchodzi urodziny! Jako emeryt szef Prawa i Sprawiedliwości sam sobie przyznał prezent, głosując za trzynastą emeryturą dla seniorów, a także za waloryzacją emerytur. Jednak te wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju urodziny urodziny Kaczyński obchodził... 5 lat temu! Cóż to była za okazja dla prezesa PiS! Wtedy to poseł Jarosław Kaczyński zdecydował, że przechodzi na emeryturę! Z tej okazji emerytowany szef PiS dostał wyjątkowy prezent!

Świętuj jak prezes PiS

Takie urodziny, jak te Jarosława Kaczyńskiego, zdarzają się niezwykle rzadko. Chociaż szef Prawa i Sprawiedliwości mógł zostać emerytem już wcześniej, poczekał z ważną decyzją do 67. urodzin. Prawdziwy prezent dla Jarosława Kaczyńskiego przygotował jednak ZUS! Podobnie jak wielu seniorom, tak i Kaczyńskiemu doradzono, by wniosek o emeryturę złożył dopiero w lipcu. To sprawiło, że prezes PiS mógł się cieszyć jeszcze większym świadczeniem emerytalnym!

W GALERII ZDRADZAMY SZCZEGÓŁY JAK DOSTAĆ EMERYTURĘ PREZESA PIS ORAZ TAJEMNICE JEGO OGROMNEGO MAJĄTKU

Powodem była zasada, według której zgromadzone przez przyszłych emerytów środki w ZUS rosły zgodnie z dodatkową waloryzacją kwartalną. Jedynie czerwiec był feralnym miesiącem dla osób, które decydowały się przejść na emeryturę - ich świadczenia obejmowała jedynie zwykła, roczna waloryzacja i nowi emeryci dostawali w ten sposób wypłaty z ZUS na stałe niższe nawet o kilkaset złotych!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Koniec M jak Miłość, Barw szczęścia, Na dobre i na złe. Co dalej z aktorami? Co tracą?

Życie Kaczyńskiego to bajka?

To sprawia, że Jarosław Kaczyński na emeryturze może cieszyć się bajecznym życiem! Nawet gdyby dziś powiedział, że odchodzi z polityki, to wciąż dostawałby sowitą wypłatę z ZUS. Według ostatniego oświadczenia majątkowego prezesa PiS, jego emerytura wynosi 7150 złotych! Tylko 59 tysięcy emerytów może pochwalić się takimi świadczeniami z ZUS, podczas gdy setki tysięcy żyje za mniej niż minimalna krajowa emerytura albo wręcz nie starcza im nawet na chleb.

ZOBACZ TAKŻE: Tak mieszka Barbara Kurdej-Szatan. Te wnętrza Cię zaskoczą

Mało tego, zwłoka z emeryturą, a dokładniej decyzją o przejściu na nią, była bardzo odważna. Choć oczywiście Jarosław Kaczyński świetnie zna meandry gospodarki, to dziś system emerytalny jest jak kolos na glinianych nogach, także przez zatrważającą demografię. Na szczęście dla prezesa PiS, póki co przewidywania ekspertów dotyczą przyszłych pokoleń emerytów.

Sonda
Czy uważasz, że przez programy takie jak 500 plus czy trzynastki dla emerytów w Polsce rosną ceny?
Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze