Polacy oceniają pozytywnie nowy taryfikator

i

Autor: materiały Lubuska Policja Polacy oceniają pozytywnie nowy taryfikator

Srogie kary dla kierowców poprawią bezpieczeństwo na drogach. Tak uważają Polacy

2022-01-10 7:11

Nowy taryfikator mandatów 2022. Łącznie 69,1 proc. osób uważa, że wysokie mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach, a kierowcy będą jeździli wolniej – wynika z sondażu IBRIS dla poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”.

Nowy taryfikator mandatów 2022

Według sondażu IBRIS dla "Rz" na temat obowiązujących od 1 stycznia nowych, znacznie wyższych stawek mandatów m.in. za przekroczenie prędkości, łącznie 69,1 proc. osób uważa, że wysokie mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach, a kierowcy będą jeździli wolniej. Już kilka dni po wejściu nowego prawa, Polacy ocenili je pozytywnie. Więcej niż co piąty twierdzi, że surowsze kary zdecydowanie poprawią bezpieczeństwo, a 46,5 proc. – że raczej wpłyną na poprawę. Co czwarty jest zdania, że nic nie dadzą – podkreśla „Rz”.

Gazeta zwróciła uwagę, że najbardziej przekonane do nowych rozwiązań są osoby powyżej 60-tki i starsze. Co ciekawe, trzy czwarte młodych (w wieku 18–29 lat) uważa, że kierowcy będą jeździli teraz wolniej. Z kolei najwięcej sceptyków jest wśród 30–39-latków – ponad połowa z nich kwestionuje skuteczność wysokich mandatów – czytamy w dzienniku. Dziennik przypomina, że to kierowcy ze średniej grupy wiekowej, obok młodych, są najczęściej łapani na przekroczeniu prędkości, za co tracą prawa jazdy.

Posypały się mandaty po 2500 tysięcy. Grupa SPEED na tropie piratów drogowych

Sondaż dotyczący nowych stawek mandatów został zrealizowany w dniach 7–8 stycznia br. na grupie 1100 osób metodą telefonicznych ankiet.

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze