Bankowość i inwestycje

Wysokie stopy procentowe dają Polakom zarobić! Ranking lokat w czasie inflacji

2023-01-05 15:58

Analizując aktualne oferty bankowe okazuje się, że wpłacając środki na lokatę terminową, można otrzymać stawkę sięgającą 10 proc. w skali roku - takie oprocentowanie oferuje jeden bank. Pozostałe oscylują w granicach 8-8,5 proc. w skali roku. Które banki mają najciekawszą ofertę?

Najlepsze oferty lokat na 2023 rok

Portal Bankier.pl przygotował zestawienie najkorzystniejszych ofert bankowych lokat aktualnie oferowanych w bankach. Brak kwoty wyjściowej i wybranego, konkretnego terminu – tylko stawka procentowa.  Poza stawką i okresem lokaty w zestawieniu znajdują się także informacje na temat dodatkowych warunków - informuje portal.

Credit Agricole, Inbank i Bank nowy z najkorzystniejszymi ofertami

Numerem jeden jest Lokata Mobilna z oferty Credit Agricole. Bank proponuje nowym klientom, którzy założą konto osobiste, 10 proc. w skali roku. Lokatę Mobilną można założyć na 180 dni i wpłacić maksymalnie 50 000 zł.

Na drugim miejscu uplasował się Inbank który na względnie nowej kwartalnej Lokacie na Start daje klientom 8,50 proc. rocznie. Jest to oferta zarezerwowana dla nowych klientów. Można na nią wpłacić do 50 000 zł. 

Podium zamyka NOWYdepozyt 1M WYSOKI PROCENT od Banku Nowego z oprocentowaniem 8,40 proc. w skali roku. jest to produkt tylko dla nowych klientów banku. Konieczne będzie także założenie rachunku depozytowego. Na tą miesięczną lokatę można przekazać do 10 000 zł.

Pozostałe oferty zostały przedstawione w galerii. 

Sonda
Czy inwestujesz na giełdzie?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze