Za zakupy zapłacisz 30 dni później. Rewolucja w handlu?

2019-03-26 13:30
Pieniądze
Autor: East News / Adam Burakowski/REPORTER

Zdarza się, że bardzo chcecie coś kupić, ale nie ma cie na to pieniędzy? Allegro niedługo pozwoli kupować... bez płacenia. Na uregulowanie należności klient będzie mieć 30 dni od otrzymania produktu.

- Nieustannie rozwijamy swoje usługi finansowe. Łatwo z nich skorzystać, są przyjazne dla klienta i dostosowane do zakupów online. W tym roku wprowadzimy kolejny ciekawy produkt finansowy – odroczoną płatność. W ramach usługi klienci będą mogli dokonać płatności w ciągu 30 dni od otrzymania produktu. To świetna alternatywa dla płatności za pobraniem, umożliwiająca klientom zapoznanie się z produktem oraz wybór najbardziej dogodnej metody płatności i dostawy - poinformowało biuro prasowe Allegro.

Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału będzie prowadzony pilotaż. Chociaż klient będzie mieć miesiąc na zapłacenie, sprzedawca wcale nie będzie tak długo czekać na przelew. Pieniądze otrzyma od razu, dzięki współpracującemu z platformą bankowi. Jednym z argumentów za nową usługą są problemy z płatnością za pobraniem.

Najnowsze