Henryk Kania

i

Autor: materiały prasowe Henryk Kania

Zabezpieczono majątek króla kiełbasianego imperium. Henryk K. na celowniku prokuratury

2021-03-04 10:54

Król kiełbasianego imperium Henryk K. wciąż na celowniku prokuratury. Do niedawna poszukiwany listem gończym założyciel Zakładów Mięsnych Henryk K, był właścicielem renomowanego i znanego w całej Polsce przedsiębiorstwa. Pod koniec 2020 roku został zatrzymany w Buenos Aires w Argentynie, gdzie czeka na ekstradycje. Mimo nieobecności biznesmena śledczy intensywnie pracują nad sprawą króla kiełbasianego imperium. W związku z postanowionymi Henrykowi K. aż 10 zarzutami poważnych przestępstw prokuratura zdecydowała się zabezpieczyć 12 mln zł. w postaci papierów wartościowych, nieruchomości i rachunków maklerskich biznesmena z branży mięsnej, zwanego „królem kiełbasianego imperium”.

Nowe fakty w sprawie Henryka K., założyciela dobrze znanych Polakom Zakładów Mięsnych Henryka K. Jak podaje „Puls Biznesu” 12 mln. zł z papierów wartościowych, nieruchomości oraz rachunków maklerskich Henryka K., zwanego królem kiełbasianego imperium, zostało zabezpieczonych przez prokuraturę. To efekt aż 10 zarzutów, które zostały postawione biznesmenowi z branży mięsnej. Królowi kiełbasianego imperium zarzucane jest m.in. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, oszustwo w stosunku do mienia znacznej wartości, pranie pieniędzy, oszustwo kredytowe, przestępstwa skarbowe oraz tzw. zbrodnia vatowska. Henryk K., który przebywa w Buenos Aires w Argentynie twierdzi, że jest niewinny i wcale nie ukrywa się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Kilka miesięcy temu opowiadał w wywiadzie dla Business Insider Polska, że od kilku lat mieszka w swojej posiadłości w Buenos Aires w Argentynie. Zdaniem Henryka K. oskarżanie go związane jest próbą przejęcia Zakładów Mięsnych Henryk K. przez firmę konkurenycjną, która faktycznie w 2010 roku przejęła cześć przedsiębiorstwa króla kiełbasianego imperium.

Kim jest Henryk K., zwany królem kiełbasianego imperium

Przypominamy Henryk K., właściciel Zakładów Mięsnych Henryka K. od 2019 roku był ścigany listem gończym. Pod koniec 2020 roku został zatrzymany w Buenos Aires w Argentynie.

Rok temu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wpłynął na nasze życie?
Sonda
Czy twoim zdaniem lockdown faktycznie chroni nas przed rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze