Żabka

i

Autor: Shutterstock

Żabka wstrzymuje zamówienia z Rosji i Białorusi i wychodzi z pomocą dla Ukraińców

2022-03-01 15:06

Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu zamówień produktów pochodzących z obszaru Federacji Rosyjskiej i Białorusi. W konsekwencji będzie wycofywana także komunikacja marketingowa związana z tymi produktami - poinformowało we wtorek biuro prasowe Żabka Polska. W komunikacie mowa też o pomocy przewidzianej dla Ukraińców.

"Instrumenty ekonomiczne stają się dla społeczności międzynarodowej kluczowym środkiem dla przeciwstawienia się rosyjskiej agresji na Ukrainę" - wytłumaczyła swoją decyzję Żabka. Oprócz wycofania się ze sprzedaży produktów rosyjskich i białoruskich, sieć zaangażowała się w pomoc uchodźcom, przekazując już ponad 150 tys. ton żywności.

Pomoc dla Ukraińców i pracowników

Żabka przekazała środki na Polski Czerwony Krzyż. Oprócz tego, franczyzobiorcy z miast województw przygranicznych (m.in w Hrubieszowie czy Przemyślu) rozdają w sklepach ciepłe napoje i przekąski. W innych miastach franczyzobiorcy organizują zbiórki oraz dostarczają towar własnymi autami na granicę.

Sieć wprowadzi ułatwienia dla Ukraińców przybywających do Polski w zakresie pozwoleń na pracę oraz ich zamieszkania w Polsce. Te kroki zostaną przeprowadzone w ramach działań Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

W swoich planach Żabka uwzględniła nie tylko uchodźców, ale też obecnych pracowników. Firma podjęła decyzję "o finansowaniu wynajmu mieszkań dla rodzin naszych pracowników, współpracowników oraz franczyzobiorców, którzy ściągają rodziny do Polski". Oprócz tego mają zamiar "organizować transport dla rodzin pracowników z granicy do miejsc pobytu w Polsce". Żabka zadeklarowała ponadto "dofinansowanie kosztów wynajmu mieszkań dla uchodźców z Ukrainy". Wśród innych działań wymieniono uruchomienie punktów konsultacyjnych, które będą zajmować się wsparciem w zakresie m.in. szukania pomocy psychologicznej, prawnej i wsparcia logistycznego.

ZOBACZ: Bojkot rosyjskich produktów. Biedronka rezygnuje z ich sprzedaży

Krystian Ochman oddał hołd walczącym w Ukrainie. Zadedykował im River

Żabka to sieć niewielkich sklepów spożywczych (typu convenience) działających w Polsce na zasadzie franczyzy, utworzona w 1998 roku. 7103 sklepów prowadzonych jest przez przeszło 5700 franczyzobiorców

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, a wcześniej uznała niepodległość dwóch separatystycznych republik znajdujących się na wschodzie Ukrainy. W związku z rosyjską napaścią wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Do Polski napływają setki tysięcy uchodźców. Straż Graniczna podała we wtorek 1 marca informację, że od czwartku granicę przekroczyło ok. 377 tys. uchodźców.

ZOBACZ: Koniec z zakazem handlu w niedzielę?

Sonda
Czy wysokość wynagrodzenia powinna być zależna od narodowości?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze