Zakopane nie dla Polaków? Wakacje w górach 2021

2021-07-03 15:49
zakopane
Autor: Pixaby

Planujesz upragniony urlop w górach? Dla wielu wypoczynek w Zakopanem może się okazać wyjątkowo drogi. Wynajem domku letniskowego na tydzień dla rodziny z dwójką dzieci to gigantyczny koszt. I mowa o samym wynajem, a do tego dochodzą jeszcze m.in. koszta wyżywienia. W całej Polsce internauci publikują słynne już paragony grozy. Sprawdź ile kosztuje pobyt w górach.

Gotowi na urlop? Sprawdziliśmy ile kosztuje tygodniowy pobyt w domkach letniskowych w Zakopanem. Gdyby rodzina z dwójką małych dzieci planowała spędzić swój urlop w lipcu wówczas musi się liczyć z wydatkiem sięgającym kilku tysięcy złotych.

Ceny wahają się od około trzech do nawet ponad siedmiu tysięcy złotych! Takie ceny dla niektórych są najzwyczajniej zaporowe. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że z danych Głównego Urzędu Statystycznego przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w maju 5637,34 zł.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Dla porównania - jeżeli założymy, że rodzina z dwójką małych dzieci chciałaby spędzić tydzień urlopu na początku lipca w domku letniskowym, ale nad polskim morzem, wówczas musiałaby wydać od 2500 do 3000 zł. Oczywiście należy do tego dodać ceny m.in. za posiłki w restauracjach.

"W porcji, jaką przyniósł kelner, były frytki, troszkę surówki i dwa kawałki tuszki flądry, ale mięsa ryby było tam jak na lekarstwo. Koszt smakołyku to 25 zł. Kupując flądrę poza zestawem, trzeba zapłacić od 6 do 9 zł za 100 g. Ale czasami warto wydać więcej i przynajmniej móc poczuć smak morskiej rybki" - informowaliśmy w ubiegłym tygodniu po wizycie w jednej z nadbałtyckich smażalni.

Tegoroczne wakacje mogą się zatem okazać bardzo drogie dla spragnionych wypoczynku turystów. Szczególnie, że ceny wynajmu np. domku letniego w Zakopanem są w tym roku wyjątkowo wysokie. Jeżeli doliczymy do tego tzw. paragony grozy to może się okazać, że dla wielu rodzin taki urlop może się najzwyczajniej okazać za drogi!

OBRZYDLIWE wakacje w Polsce: gnijące śmieci, przeterminowane jedzenie, brak szczepień. Dramat turystów

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze