zakopane

i

Autor: Pixaby

Zakopane nie dla Polaków? Wakacje w górach 2021

2021-07-03 15:49

Planujesz upragniony urlop w górach? Dla wielu wypoczynek w Zakopanem może się okazać wyjątkowo drogi. Wynajem domku letniskowego na tydzień dla rodziny z dwójką dzieci to gigantyczny koszt. I mowa o samym wynajem, a do tego dochodzą jeszcze m.in. koszta wyżywienia. W całej Polsce internauci publikują słynne już paragony grozy. Sprawdź ile kosztuje pobyt w górach.

Gotowi na urlop? Sprawdziliśmy ile kosztuje tygodniowy pobyt w domkach letniskowych w Zakopanem. Gdyby rodzina z dwójką małych dzieci planowała spędzić swój urlop w lipcu wówczas musi się liczyć z wydatkiem sięgającym kilku tysięcy złotych.

Ceny wahają się od około trzech do nawet ponad siedmiu tysięcy złotych! Takie ceny dla niektórych są najzwyczajniej zaporowe. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że z danych Głównego Urzędu Statystycznego przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w maju 5637,34 zł.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Dla porównania - jeżeli założymy, że rodzina z dwójką małych dzieci chciałaby spędzić tydzień urlopu na początku lipca w domku letniskowym, ale nad polskim morzem, wówczas musiałaby wydać od 2500 do 3000 zł. Oczywiście należy do tego dodać ceny m.in. za posiłki w restauracjach.

"W porcji, jaką przyniósł kelner, były frytki, troszkę surówki i dwa kawałki tuszki flądry, ale mięsa ryby było tam jak na lekarstwo. Koszt smakołyku to 25 zł. Kupując flądrę poza zestawem, trzeba zapłacić od 6 do 9 zł za 100 g. Ale czasami warto wydać więcej i przynajmniej móc poczuć smak morskiej rybki" - informowaliśmy w ubiegłym tygodniu po wizycie w jednej z nadbałtyckich smażalni.

Sonda
Czy planujesz urlop w Zakopanem?

Tegoroczne wakacje mogą się zatem okazać bardzo drogie dla spragnionych wypoczynku turystów. Szczególnie, że ceny wynajmu np. domku letniego w Zakopanem są w tym roku wyjątkowo wysokie. Jeżeli doliczymy do tego tzw. paragony grozy to może się okazać, że dla wielu rodzin taki urlop może się najzwyczajniej okazać za drogi!

OBRZYDLIWE wakacje w Polsce: gnijące śmieci, przeterminowane jedzenie, brak szczepień. Dramat turystów

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze