przedsiębiorca/firma

i

Autor: materiały prasowe przedsiębiorca/firma

Zapominalscy nie zapłacą kar? PFR chce wydłużyć terminy rozliczeń

2022-01-14 11:49

Jak podaje RMF FM, Polski Fundusz Rozwoju chce przedłużyć czas na rozliczenie tarczy finansowej o 5-7 dni. Okazuje się, że wielu przedsiębiorców po prostu nie zdążyło domknąć wszelkich formalności. Gdyby rozliczenia zamknąć w planowanym wcześniej czasie, ok. 4 tysięcy firm musiałoby zapłacić wysokie kary, odnotowałoby straty, które odbiłyby się na stanie polskiej gospodarki. W związku z tym PFR będzie walczyć o przedłużenie terminu rozliczenia.

Tarcza finansowa PFR zostanie przedłużona? Chcą uniknąć "katastrofy gospodarczej"

Tarcza PFR objęła 50 tys. firm, które odniosły straty w wyniku pandemii, z projektu przyznano im 7 miliardów złotych wsparcia. Ostateczni termin na rozliczenie się ze wsparcia, wyznaczono na 15 stycznia. Jak jednak podaje RMF FM, aż 4 tysiące firm nie zdążyło dopełnić formalności i może być zmuszone do oddania kwoty dwóch miliardów złotych. Jak więc ustaliło RMF FM, PFR będzie apelować o przedłużenie terminu.

ZOBACZ Tarcza Antykryzysowa. Pytania i odpowiedzi: Firmy średnie

Tarcza Antykryzysowa. Rząd przeznaczył 100 miliardów złotych na pomoc przedsiębiorcom w ramach Tarczy Antykryzysowej

15 stycznia kończy się pierwszy etap umorzeń subwencji Tarczy 2.0, drugi przeznaczony dla mikrofirm rozpocznie się 19 stycznia, potrwa do końca lutego 2022 roku. PFR będzie weryfikować wnioski dotyczące utrzymania działalności i spełniania norm epidemicznych. Trzeci etap nastąpi w kwietniu.

Wypłaty z tarczy antykryzysowej 2.0

Średnio firmy otrzymały 539 tys. zł, a mikrofirmy 82 tys. zł. Wsparcie otrzymało 47,7 tys. przedsiębiorstw (7,1 tys. z sektora MŚP). Łącznie przelano 71 mld zł na konta przedsiębiorców.

Sonda
Czy tarcza antykryzysowa była dobrym pomysłem?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze