Czy rolnicy z Podlasia odnajdą miłość?

i

Autor: pixabay.com/AnnaER/CC0 Czy rolnicy z Podlasia odnajdą miłość?

Zasiłek opiekuńczy z KRUS przedłużony. Zobacz, komu przysługuje

2020-04-28 11:49

Dłuższe zamknięcie szkół i przedszkoli dotyczy także dzieci rolników. Dlatego Ministerstwo Rolnictwa zdecydowało o przedłużeniu okresu wypłat zasiłków opiekuńczych z KRUS. Sprawdźcie ile wynosi taki zasiłek i komu przysługuje.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu.
Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Okres wypłaty zasiłków opiekuńczych dla rolników został wydłużony do 3 maja br. Zasiłki opiekuńcze będą wypłacane przez okres na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły oraz inne placówki lub w związku z brakiem możliwości sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19 - poinformował resort rolnictwa w rozporządzeniu z 27 kwietnia 2020 r.

ZOBACZ TEŻ: "Przeniesienie biznesu do internetu sposobem na przetrwanie". Rząd, OLX i Allegro zachęcają firmy do cyfryzacji

Jak informuje KRUS, zasiłek opiekuńczy przysługuje osobie:

  • podlegającej ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu,
  • osobie podlegającej ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu, która sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem (do lat 8) w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do których uczęszcza dziecko albo niemożności sprawowania opieki przez nianię lub dziennego opiekuna z powodu COVID-19.

ZOBACZ TEŻ: Składki ZUS w dobie koronawirusa. Tarcza antykryzysowa

- Zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, gdy drugi z rodziców może zapewnić opiekę lub poza ubezpieczonym są inni członkowie rodziny pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym, mogący zapewnić opiekę dziecku - podkreśla KRUS.

ZOBACZ TEŻ: Pit 2020. Jaka kara za zwłokę przy rozliczaniu?

Koronawirus. Mucha pokazała wiadomość ze szkoły
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze