Zaskakująca akcja księdza: "Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie"

2021-04-12 15:40 Dariusz Derucki
kościół
Autor: pixel2013/CC0/pixabay.com

Sandomierz: Na dosyć zaskakujący pomysł wpadł ksiądz z sandomierskiej kurii diecezjalnej. Akcja charytatywna bp Krzysztofa Nitkiewicza momentalnie przyciągnęła uwagę parafian. Kapłan pragnął zachęcić zamożniejszych wiernych do dobrowolnego podzielenia się swoimi pieniędzmi z tymi, którzy znajdują się w większej potrzebie, dlatego wyszedł niespotykaną inicjatywą.

Pomysłodawca inicjatywy bp Krzysztof Nitkiewicz postanowił wesprzeć parafian, którzy mają problemy finansowe. Nie chciał jednak urządzać zwyczajowej zbiórki pieniędzy, a następnie arbitralnie rozdzielać środki pomiędzy potrzebujących. Wpadł za to na prosty, ale zarazem genialny pomysł. W sandomierskiej kurii diecezjalnej rozlokował pudełka z napisem: "Kto ma niech coś wrzuci. Kto nie ma niech sobie weźmie".

Czytaj też: Zapłacimy więcej za ogrzewanie. Ceny pójdą ostro w górę!

Sama akcja jest powiązana z rozpoczynającym się właśnie Tygodniem Miłosierdzia i ma zachęcić zamożniejszych wiernych do podzielenia się zbędnymi środkami finansowymi z tymi, którzy mają ich niedostatek. Zasada jest prosta: Jeżeli masz nadmiar pieniędzy przy sobie zostaw je w pudełku, aby każdy komu ich brakuje mógł swobodnie sobie jest stamtąd zabrać.

Sandomierz: Akcja charytatywna, którą wymyślił miejscowy ksiądz zyskała olbrzymią popularność

Bp Krzysztof Nitkiewicz tłumaczy w rozmowie z dziennikarzami Polsat News, że do realizacji pomysłu zainspirowały go czyny św. Giuseppe Moscati, lekarza z Neapolu, który praktykował podobny pomysł w gabinecie, w którym przyjmował pacjentów. W poczekalni w jego przychodni zawsze leżał kapelusz z dokładnie takim samym napisem, który można teraz ujrzeć na pudełkach kapłana.

Zobacz również: Będziesz mógł się ubiegać o PASZPORT COVIDOWY! Sprawdź co możesz zyskać

- W Sandomierzu nie brakuje ubogich, którzy przychodzą do kurii prosząc o pomoc. W tym trudnym czasie pandemii Diecezja Sandomierska jakoś sobie radzi dzięki ofiarności księży i osób świeckich. Tym bardziej więc powinniśmy pomagać i staramy się to robić. Apeluję do księży proboszczów, aby we współpracy ze świeckimi podjęli podobne kroki w swoich parafiach - zaznaczył w rozmowie z mediami Bp Krzysztof Nitkiewicz.

konferencja prasowa ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze