Galeria waluty cinkciarz

i

Autor: Shutterstock

Kursy walut [5.12.2022]

Złoty umacnia się wobec euro. Sprawdź, ile kosztują waluty

2022-12-05 9:25

Kursy walut 5 grudnia 2022 roku. Jakie są kursy walut w poniedziałek 5 grudnia 2022 roku? Okazuje się, że o poranku złoty się umacnia względem euro. Zobacz, ile 5 grudnia 2022 roku kosztują kluczowe dla rynków waluty takie jak euro, dolar amerykański, ale i frank szwajcarski czy funt brytyjski. Sprawdzić możesz też kurs ukraińskiej hrywny i rosyjskiego rubla.

Kursy walut 5.12.2022

Kursy walut w poniedziałek 5 grudnia 2022. Ile kosztują waluty obce w poniedziałek 5 grudnia 2022? W poniedziałkowy poranek za jednego dolara (USD) zapłacimy 4.42 zł. Cena jednego funta szterlinga (GBP) to 5.45 zł, a franka szwajcarskiego (CHF) 4.72 zł. Z kolei euro (EUR) możemy kupić za 4.67 zł (mniej niż przed weekendem). 

Co zrobić, by nie przepłacać przy zakupie obcych walut? Kluczem jest bardzo systematyczna obserwacja rynku w momencie planowania zakupu i nie zostawianie tego na ostatnią chwilę. Oczywiście przy wymienia niewielkich kwot aż tak dużej starty nie ma, ale w przypadku większych już sytuacja staje się poważna i wybór właściwego momentu na kupno waluty obcej staje się kluczowy.

Co wpływa na kursy walut? Czynników jest wiele, ale kluczowe tutaj są ceny na rynkach ropy, sytuacja geopolityczna i światowa gospodarka. W dobie bardzo dużej niestabilności zarówno geopolitycznej (wojna na Ukrainie), jak i ekonomicznej (rozpędzona inflacja, kryzys energetyczny) może coraz częściej dochodzić do wahań na rynkach walutowych.

Sonda
Kiedy robisz zakupy świąteczne?
Pieniądze to nie wszystko - Dariusz Szymczycha
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze