Zmiany w Lotosie. Wiceprezes spółki żegna się ze stanowiskiem

2020-07-31 16:29 maal
Lotos
Autor: Grupa Lotos Lotos

Jarosław Kawula został odwołany ze stanowiska wiceprezesa Lotosu. Grupa nie podała przyczyn tej decyzji.

Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała z dniem 30 lipca tego roku wiceprezesa Jarosława Kawulę ze składu zarządu. Kawula od początku kariery pracował w Lotosie. Zanim został wiceprezesem, piastował różne stanowiska kierownicze związane z kontrolą produkcji i przerobem ropy naftowej. Do zarządu trafił na początku 2017 roku, obejmując funkcję wiceprezesa ds. produkcji i handlu.

 - Jarosław Kawula, magister inżynier i doktor nauk chemicznych Politechniki Gdańskiej (Wydział Chemiczny oraz Wydział Zarządzania i Marketingu). Absolwent MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Od samego początku kariery zawodowej pracuje w gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS S.A., z czego przez ostatnie 10 lat na stanowiskach kierowniczych związanych z przerobem ropy naftowej oraz kontrolą produkcji - opisuje go na swojej stronie Lotos.

ZOBACZ TEZ: Grupa Lotos przekazała samochody w ręce placówek medycznych z Pomorza. Auta posłużą do przewożenia próbek i pacjentów

PKN ORLEN wysłał płyny do dezynfekcji do Włoch

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Komisja Europejska zatwierdziła warunkowo przejęcie Lotosu przez PKN Orlen. Ostateczna zgodna jest uzależniona od sprzedaży 30 proc. udziałów w rafinerii Lotos i 80 proc. stacji. PKN ORLEN otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy LOTOS. Połączenie obu spółek znacząco wzmocni pozycję koncernu w negocjacjach cenowych z kontrahentami z USA, krajów Bliskiego Wschodu czy Rosji. Ułatwi też nawiązanie współpracy z nowymi partnerami. Transakcja ta będzie miała szczególne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa paliwowo-energetycznego Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Optymalizacja logistyki, w tym zakupu surowca i dystrybucji gotowych produktów przełoży się też na stabilność cen dla Klientów - czytamy w komunikacie PKN Orlenu.

Najnowsze