Marcin Jastrzębski nowym prezesem Lotosu

2017-01-13 9:45
Marcin Jastrzębski
Autor: materiały prasowe

Rada Nadzorczna spółki Lotos powołała na nowego prezesa zarządu Marcina Jastrzębskiego oraz Jarosława Kawulę na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. produkcji. Poprzedni szef spółki zarobił 680 tys. zł w pół roku.

Marcin Jastrzębski, pełniący tymczasowo obowiązki prezesa od listopada 2016 roku, czyli od momentu odwołania poprzednio piastującego tę funkcję Roberta Pietryszyna, który wytrwał na swoim stanowisku zaledwie pół roku, wygrał ostatecznie postępowanie konkursowe i został prezesem spółki na stałe.

Zobacz również: Pietryszyn za 5 miesięcy pracy w Lotosie dostał pół miliona złotych

Marcin Jastrzębski w skład zarządu Lotosu wchodzi od 13 maja 2016 roku, a od 9 listopada pełnił obowiązki prezesa tej spółki. Od 31 maja 2016 roku jest również prezesem spółki Lotos Petrobaltic.

Nowy prezes Lotosu tym samym złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa gdańskiego koncernu ds. operacyjnych. Nowy szef Lotosu studiował na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Nauk Ekonomicznych), Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie (Wydział Nauk Społecznych i Administracji) oraz na Uniwersytecie w Liverpoolu (Zarządzanie w sektorze ropy i gazu).

Był Konsulem Honorowym Gruzji w Polsce. W latach 1997-2006 oraz 2008-2013 pracował w firmie Polkomtel jako administrator systemów informatycznych, zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Zarządzania IT, dyrektor Departamentu Zarządzania Systemami Informatycznymi, dyrektor zarządzający IT oraz dyrektor Centralnego Departamentu Zakupów.

W latach 2006-2008 był członkiem zarządu ds. strategii i operacji PERN "Przyjaźń". W latach 2006-2010 był prezesem MPR Sarmatia. W latach 2013-2015 sprawował funkcję prezesa firmy Gazoprojekt. Zasiadał także w radach nadzorczych spółek: Wars, Radpec, PERN „Przyjaźń", Naftoport. Od 12 kwietnia do 13 maja 2016 roku pełnił funkcję członka rady nadzorczej Grupy Lotos.

Zupełnie nową twarzą w zarządzie Grupy Lotos będzie natomiast Jarosław Kawula, nowy wiceprezes ds. produkcji.

Grupa Lotos jest spółką, którą po zmianie władzy w listopadzie 2015 roku, najdłużej omijały personalne roszady. W maju zeszłego roku po 15 latach z fotelem prezesa pożegnał się Paweł Olechnowicz, którego zastąpił Robert Pietryszyn - protegowany byłego ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza.

 

 

Źródło: wnp.pl

Najnowsze