pieniądze

i

Autor: Pixabay.com

Zmiany w Polskim Ładzie: Kto dostanie ulgę dla klasy średniej?

2021-09-13 16:02

Rząd Rozszerzy tzw. ulgę dla klasy średniej zapowiadaną w Polskim Ładzie. Będzie dotyczyła osób stosujących 50-procentowe autorskie koszty uzyskania przychodów. Przepis obejmie m.in. programistów, architektów, artystów czy dziennikarzy. Z ulgi nie skorzystają jednak osoby pracujące na umowach zlecenie czy o dzieło

O zmianie w Polskim Ładzie poinformował portal prawo.pl. Wskazywał, że pierwotne zapisy wykluczają twórców i artystów korzystających z 50-procentowych autorskich kosztów uzyskania przychodów z tzw. ulgi dla klasy średniej.

Ulga ta ma zostać wprowadzona, aby zrekompensować podniesienie składki zdrowotnej do 9 proc., której to składki nie będzie można już odliczać od podatku. Osoby zarabiające między 5,7 tys. zł a ok. 11,1 tys. zł brutto byłyby na reformie stratne.

KARPACZ 2021: Mateusz Morawiecki

Jak wskazuje portal prawo.pl, w pierwotnych założeniach z ulgi wykluczeni mogliby zostać m.in. nauczyciele akademiccy, dziennikarze, programiści, architekci czy artyści. Portal podkreśla jednocześnie, że z ulgi wciąż nie będą mogli skorzystać zatrudnieni na umowach zlecenia i o dzieło.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to m.in.obniżka podatków dla 18 mln Polaków, inwestycje, które wygenerują nowe miejsca pracy oraz mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności.

Starlink: Internet Elona Muska dostępny w Polsce. Ile kosztuje?

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze