sklep

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS

Ułatwienia dla klientów

Zmiany w sklepach już od 1 stycznia! Nie będzie dało się ich przegapić

2022-12-30 11:59

Szykują się duże udogodnienia dla klientów. Od 1 stycznia łatwiej porównają ceny w sklepach. Sklepy będą musiały informować o obniżonych cenach towarów. Obowiązek uwidaczniania, obok ceny i ceny jednostkowej, również informacji o obniżonej cenie towaru lub usługi zakłada rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii.

Łatwiej porównamy ceny w sklepach

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii dotyczące uwidaczniania cen towarów i usług, zakłada lepszą informację dla konsumentów i łatwiejsze porównywanie cen w sklepach. - "Świadomy konsument chce podejmować decyzje w oparciu o jasną i przejrzystą informację. Rozporządzenie wydane przez MRiT określa obowiązek uwidaczniania, obok ceny i ceny jednostkowej, również informacji o obniżonej cenie towaru lub usługi. Takie rozwiązanie ułatwieni nam wszystkim porównanie cen produktów, a tym samy dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich" — wskazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Ministerstwo wyjaśniło, że zgodnie z przepisami rozporządzenia m.in. "cenę, cenę jednostkową lub informację o obniżonej cenie uwidacznia się na danym towarze, bezpośrednio przy towarze lub w bliskości towaru, którego dotyczy cena, w miejscu ogólnodostępnym i dobrze widocznym dla konsumentów". "Obowiązek ten może być realizowany np. poprzez informację na wywieszce, w cenniku czy postaci nadruku na towarze" — wskazano.

Sonda
Polujesz na wyprzedaże w sieciówkach?
Tańczące z promocjami 29.12.2022
Najnowsze