Zmiany w stawkach VAT. Biedronka ogłasza obniżki cen

2020-06-29 18:53 KaJa/materiały prasowe
Biedronka - gazetka. Oferty, rabaty, wyprzedaże, promocje 2020
Autor: Biedronka - biuro prasowe Biedronka - gazetka. Oferty, rabaty, wyprzedaże, promocje 2020

Od środy, 1 lipca w życie wejdą nowe przepisy dotyczące matrycy VAT. Część produktów będzie obowiązywał niższy podatek, a inne wyższy. W związku z tym wiele sklepów już zapowiedziało obniżki cen produktów objętych mniejszy VAT-em. Do ich grona dołączyła również Biedronka. Potanieją m.in. owoce egzotyczne, w tym popularne banany, ciastka, niektóre przyprawy i dziecięce pieluszki. Dzięki temu klienci Biedronki zatrzymają miliony złotych w swoich portfelach.

W związku ze zmianą tzw. matrycy VAT, która wchodzi w życie od 1 lipca, Biedronka już dzień wcześniej, 30 czerwca, rozpoczyna obniżkę cen sprzedaży dla asortymentu dostępnego w sklepach sieci. Jak deklaruje sieć w efekcie w portfelach klientów Biedronki zostanie co najmniej 300 mln zł rocznie w stosunku do cen obowiązujących na początku czerwca.

Sprawdź także: Szokujące promocje w Biedronce. Kurczak za 70 groszy, szynka i pstrąg za 1 złoty, stek za 3 złote

- To kolejne działania sieci Biedronka, których celem jest odpowiedź na potrzeby klientów. Zawsze oferujemy im produkty najlepszej jakości w codziennie niskich cenach - mówi Maciej Łukowski, dyrektor Działu Zakupów i członek zarządu sieci Biedronka.

Jeden z najpopularniejszych produktów kupowanych w sieci Biedronka, czyli banany jest już dostępny taniej, w cenie 4,85 zł, a nie 4,99 zł za kilogram jak w czerwcu 2020 r. Awokado kosztujące wcześniej 2,49 zł za 100 g, obecnie można nabyć w cenie 2,39 zł za 100 g. Bułeczki śniadaniowe PANO 420 g klienci kupowali dotąd za 5,99 zł, teraz zapłacą 5,75 zł. Drożdżówka z serem 130 g potanieje z 2,19 zł na 1,99 zł, a wafle Estella warte wcześniej 99 gr. będzie można kupić tylko za 79 gr.

Zobacz także: Wielkie promocje w Lidlu. Boczek za 3 złote, parówki za 2 złote i wątróbka za 4 złote

Z nowych cen w Biedronce ucieszą się także rodzice małych dzieci. Pieluchy Pampers Active Baby 90 szt., które 1 czerwca kosztowały 54,99 zł od 1 lipca można będzie nabyć za 49,99 zł, pieluchy Dada Extra Soft XL 38 szt. tanieją z 23,99 zł na 22,99 zł.

Zachwyceni będą zapewne również miłośnicy przypraw. Choć pozostają one objęte różnymi stawkami VAT, klienci Biedronki kupią część z nich taniej niż dotąd. Sieć zdecydowała o obniżkach cen tych produktów niezależnie od stawki VAT. Przykładowo, przyprawa Majeranek Kamis 9.9 g, a także przyprawa do kurczaka Kamis 33 g i do gyrosa Kamis 33 g będą teraz dostępne za 1,59 zł a nie za 1,69 zł jak wcześniej.

Sztuczna kość - wynalazek przyszłości stał się teraźniejszością

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze