Wojsko

i

Autor: Pixabay Wojsko - zdj. ilustracyjne.

Zostań żołnierzem wojska polskiego. Możesz zarobić od 4,5 tys. zł!

2022-04-25 19:13

Nowe przepisy zawarte w ustawie o obronie ojczyzny wprowadziły obok istniejącej już zawodowej służby wojskowej i terytorialnej służby wojskowej roczną dobrowolną zasadniczą służbę wojskową i to płatną. Osoba decydująca się na tę formę służby dostaje wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł miesięcznie.

Od 23 kwietnia 2022 r. w wojsku obowiązuje nowy system rekrutacji dla wszystkich, którzy chcą wstąpić do armii. Celem rządu jest liczebne Wojsko Polskie - do 250 tysięcy żołnierzy zawodowych i 50 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Budowana nowoczesna struktura Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, będzie odpowiedzialna za system rekrutacji. Wojskowe Centra Rekrutacji to 86 miejsc w Polsce, gdzie można rozpocząć rekrutację do różnych form służby wojskowej. Oprócz tradycyjnego składania wniosków w Wojskowych Centrach Rekrutacji można to zrobić również w formie elektronicznej za pośrednictwem Portalu Rekrutacyjnego do Wojska Polskiego - www.zostanzolnierzem.pl

Chaos na lotniskach: Jak odzyskać pieniądze za bilety?

Dla zwiększenia liczebności Sił Zbrojnych RP rząd przewidział trzy rodzaje czynnej służby wojskowej:

* zawodową służbę wojskową,

* terytorialną służbę wojskową,

* dobrowolną zasadniczą służbę wojskową

* dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę.

Nowością jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, która jest podzielona na dwa etapy - podstawowy trwający do 28 dni, zakończony złożeniem przysięgi i specjalistyczny do 11 miesięcy. Osoba decydująca się na tę formę służby zyskuje wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł, pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej, pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej.

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch: Brutalność rosyjskiej armii nie przestraszy Ukraińców
Sonda
Czy jesteś "za" obowiązkową służbą wojskową?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze