Pobierasz 500 plus? Musisz pamiętać O TYM TERMINIE! Inaczej nie zachowasz ciągłości wypłat

i

Autor: pexels.com ZUS odrzuca wnioski o 500 plus

ZUS odrzuca wnioski o 500 plus. Rodzice popełniają jeden błąd

2022-02-16 12:05

Zdarzają się przypadki, w których ZUS odrzuca wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus. Dlaczego tak się dzieje? Zwykle jest to kwestia źle wypełnionych dokumentów. Ale gdzie dokładnie rodzice popełniają błąd? Aby otrzymać świadczenie muszą poprawnie wypełnić istotną rubrykę. Warto pamiętać, że od 1 lutego rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus na nowy okres.

Program "plus" został wprowadzony w 2016 roku. Jego celem jest zapewnienie finansowego wsparcie dla rodzin oraz poprawić sytuację demograficzną w Polsce. Początkowo dodatkowe 500 złotych otrzymywały tylko rodziny na drugie i kolejne dziecko, ale od 1 lipca 2019 roku środki wypłacane są także na pierwsze dziecko, niezależnie od kryterium dochodowego.

Od 1 lutego 2022 r. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus na nowy okres.

500 plus już nie wystarcza. Polacy ŻĄDAJĄ 700 plus. "PiS DAJE ZA MAŁO! Nie mamy pieniędzy! | KOMENTERY

Dlaczego ZUS odrzuca wnioski?

Zmiany wprowadzone w obsłudze programu, powodują, że ZUS odrzuca niektóre wnioski. Dlaczego? Wszystko przez jeden błąd, który popełniają rodzice. Nieprawidłowo zaznaczają okres, na jaki chcą otrzymać świadczenie. Zamiast przedłużyć okres świadczenia od 1 czerwca, zaznaczają ostatni dzień maja 2022 roku.

Wszystkie informacje i decyzje w sprawie wniosku będą przekazywane w formie elektronicznej za pomocą PUE. Jeżeli pojawi się tam informacja ważna dla rodziców , zostaną powiadomieni SMS-em lub e-mailem.

Sonda
Czy 500 plus powinno być waloryzowane?

Od 1 stycznia 2022 r. wnioski o przyznanie świadczenia można przesyłać do ZUS tylko drogą elektroniczną, na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portalu Empatia lub w bankowości elektronicznej.

Ponadto cały program obsługiwany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a nie jak dotychczas przez samorządy.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze