SuperBiz nowoczesne technologie Netflix wprowadził rewolucyjną ofertę! Interaktywne bajki dla dzieci

Netflix wprowadził rewolucyjną ofertę! Interaktywne bajki dla dzieci

21.06.2017, godz. 13:56
Dzieci! Tablety czekają
foto: SHUTTERSTOCK

W Netfliksie to ty zadecydujesz, co zrobią postaci z małego ekranu. Serwis przygotował pierwszą w historii ofertę spersonalizowanej bajki dla dzieci! Najmłodsi mogą podejmować kluczowe decyzje za swoich bohaterów, a przez to mają wpływ na ich losy.

Serwis streamingowy Netflix postanowił stworzyć coś zupełnie nowego i oddać kontrolę nad losami bohaterów widzom! Twórcy contentu wyszli z założenia, że telewizja internetowa daje bardzo szerokie możliwości i należy to wykorzystać. Od 20 czerwca najmłodsi internauci mogą sami decydować o tym, jak potoczą się perypetie postaci z „Kota w butach: Uwięzionego w baśni". Bohater ze „Shreka" będzie potrzebował ich pomocy, aby wydostać się z labiryntu różnych historii. Przykładowo, to dzieci zadecydują, czy niedźwiedzie zaliczają się do przyjaciół, czy do wrogów. W ciągu jednego odcinka będą mogły dokonać 13 różnych wyborów, fabuła może rozwinąć się w różnych kierunkach, a finalnie są możliwe dwa różne zakończenia.

ZOBACZ: Netflix za darmo. Sprawdź nową ofertę telewizji internetowej

Bajkę zrealizowaną w konwencji historii interaktywnych od 20 czerwca można oglądać również w Polsce. Widzowie od 4 do 6 lat mają do wyboru wersję z dubbingiem lub napisami.

PATRZ: Netlix: za abonament zapłacisz w złotówkach, ale oferta jest ograniczona

- Zaczęliśmy od programów dla dzieci, bo najmłodsi chętnie „bawią się" ze swoimi bohaterami i lubią korzystać z ekranów dotykowych. Często nawet mówią do ekranu, zupełnie jakby postaci z bajek mogły je usłyszeć. Teraz zamiast monologu możliwy jest dialog. W tym wszystkim chodzi o znalezienie odpowiednich historii - i autorów - dzięki którym z tych rozbudowanych opowieści powstanie wciągająca narracja – mówi cytowana przez todotvnews.com Carla Engelbrecht Fisher, dyrektor działu ds. innowacyjności produktu w Netfliksie (tłum. za wirtualnemedia.pl).

PRZECZYTAJ: Netflix za darmo. Jak oglądać?

Serwis streamingowy postanowił sukcesywnie rozbudowywać ofertę interaktywnych historii dla dzieci. W wakacje odbędzie się premiera kolejnej bajki. 14 lipca br. na małe ekrany trafi film pt. „Buddy Błyskawica: sterta pomysłów", a w 2018 r. będzie można kreować losy bohaterów „Stretch Armstrong: The Breakout".
Niestety, nie wszystkie maluchy mogą nacieszyć się historiami interaktywnymi. Na razie są one dostępne jedynie na urządzeniach z systemem iOS, niektórych telewizorach z opcją Smart TV, wybranych przystawkach telewizyjnych i konsolach do gier.

Oprac. na podst. wirtualnemedia.pl, telegraph.co.uk, todotvnews.com

tagi: Netflix
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: