SuperBiz nowoczesne technologie Płać za bilety miejskie i parking z aplikacją mobilną banku

Płać za bilety miejskie i parking z aplikacją mobilną banku

04.01.2017, godz. 10:59
Aplikacja mobilna banku
foto: Materiały prasowe

Aplikacje mobilne banków to już niemal standard. Ułatwiają nie tylko płatności za pomocą kilku kliknięć, ale mogą pomóc w kupnie biletów komunikacyjnych czy opłacić parking.

Bank Millennium udostępnił w aplikacji mobilnej możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz biletów parkingowych. Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą teraz wygodnie kupić bilet, skasować go i okazać do kontroli w telefonie. Kierowcy pojazdów natomiast zapłacą telefonem za faktyczny czas parkowania, bez konieczności płacenia z góry jak w parkomacie.

Użytkownik może zalogować się do aplikacji i wybrać z menu opcję "Bilety i parkomaty". Aby kupić bilet komunikacji miejskiej, należy wybrać miasto, przewoźnika i typ biletu, skasować bilet w aplikacji i np. ustawić go jako wigdet przed zalogowaniem, co pozwala na jego wygodne okazanie podczas kontroli biletów, bez konieczności dostępu do internetu.

W przypadku biletów parkingowych wystarczy podać numer rejestracyjny samochodu, wybrać miasto, strefę i czas ważności biletu oraz pozostawić za szybą winietę moBILET dostępną bezpłatnie w Biurze Strefy Płatnego Parkowania lub kartkę z napisem „moBILET". Użytkownik może wybrać opcję bez limitu czasu i w dowolnym momencie zakończyć parkowanie lub opcję parkowania przez określony czas, która również pozwala na jego przedłużenie, jak i wcześniejsze zakończenie. W każdym przypadku klient płaci jedynie za faktyczny czas postoju. Opłaty za bilety pobierane są automatycznie z wybranego konta w Banku Millennium.

Nowa usługa proponowana jest we współpracy z firmą Mobile Traffic DATA (moBILET), która jako pierwsza w Polsce udostępniła usługę rozliczania faktycznego czasu postoju w strefach płatnego parkowania oraz zakup biletów komunikacji miejskiej za pomocą telefonu komórkowego. Aktualnie mogą z niej korzystać użytkownicy telefonów z systemem Android, a już wkrótce również z systemem iOS.

 

Źródło: Bank Millenium

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: