SuperBiz nowoczesne technologie Lubisz majsterkować? TRYTON TPW600K potęga wielofunkcyjności

Lubisz majsterkować? TRYTON TPW600K potęga wielofunkcyjności

24.10.2016, godz. 00:00
TRYTON TPW600K potęga wielofunkcyjności
foto:

Taka sytuacja: typowe mieszkanie w bloku, zaradny właściciel, można powiedzieć początkująca złota rączka. Człowiek lubi sam podejmować się różnych wyzwań, a to położy trochę ceramiki, a to naprawi szufladę, dotnie na wymiar blat kuchenny. Takich aktywnych Kowalskich i Nowaków są tysiące, jeśli nie miliony.

Mieszkanie w bloku, obok wielu niewątpliwych zalet ma jedną wadę. Ograniczone miejsce na składowanie wszystkich narzędzi, które mogą się przydać. Jeśli jakoś można zacisnąć zęby w przypadku młotka, kilku wkrętaków, poziomnicy, to zdecydowanie bardziej boli upchnięcie: młotowiertarki, wkrętarki. Tylko nieliczni obok tych podstawowych narzędzi decydują się upchnąć pilarkę tarczową, szlifierkę kątową i przyrząd do przycinania płytek ceramicznych. Są oczywiście tacy, którzy podejmują ryzyko przechowywania dodatkowych elektronarzędzi w boksie piwnicznym. Kiedy potrzeba położyć kawałek glazury, dociąć blat w kuchni po remoncie, czy skrócić po prostu drzwi - wszystko czego potrzeba do szybkiego i precyzyjnego wykonania pracy mają pod ręką. Jednak wielu miłośników majsterkowanie ulega ograniczeniom kubatorowym mieszkania i rezygnuje z posiadania praktycznych elektronarzędzi.

Wszechstronność

Tymczasem, można mieć to co potrzeba bez konieczności zajmowania bezcennego domowego miejsca. Takim rozwiązaniem są, tzw. narzędzia wielofunkcyjne. Ich naprawdę wszechstronnym reprezentantem może być przecinarka wielofunkcyjna TRYTON TPW600K. A co w niej jest takiego wybitnie szczególnego? To wymieńmy: po pierwsze gabaryty. Maszyna jest wielkości tradycyjnej jednoręcznej szlifierki kątowej 125 mm. Zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Po drugie, dzięki perfekcyjnemu doborowi parametrów technicznych, jak i innowacyjnej konstrukcji można wyposażać ją w różne tarcze. W kilku sprawnych ruchach założymy tarczę do cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych. Przycięcie na wymiar płyty meblowej nie będzie stanowiło problemu. Ubierzemy także przecinarkę w tarczę diamentową do cięcia płytek ceramicznych, a jakby tego było za mało poradzimy sobie także tworzywami sztucznymi. Jedyne co trzeba zrobić to zmienić tarczę na przeznaczoną do cięcia danego typu surowca. Bajecznie proste. Klucz imbusowy (dostarczany w komplecie), jedna nakrętka i podkładka, trochę kombinacji: „jak włożyć" i po chwili maszyna jest gotowa do nowych wzywań. Nawet majsterkowicz "zółtodziób" nie będzie miał z tym problemów. Zresztą wszystko jest dokładnie opisane (i narysowane) w instrukcji obsługi. Dobór tarcz jest także intuicyjny. Duże zęby do drewna i materiałów drewnopochodnych. Drobne ząbki do płyty pilśniowej, dykty i cienkiej sklejki, a tarcza bez zębów do ceramiki.
Intuicyjność

 

A teraz to co jest najważniejszą zaletą TRYTONA TPW600K - intuicyjna obsługa. Wszak slogan tej polskiej marki elektronarzędzi to "iprosta robota". Tak jest w całej rozciągłości z TPW600K. Tu niech za najlepszą rekomendację posłuży relacja przekazana przez jednego z testerów maszyny. Osoby, posiadającej na wiodącym portalu społecznościowym profil, na którym opisuje wykonywane prace, a przy okazji opisuje działanie wybranych narzędzi i maszyn.

- Z pilarkami i wyrzynarkami miałem już pewne doświadczenie. Generalnie fajne maszyny, ale do osiągnięcia zadowalających efektów trzeba niestety wprawy. Wyrzynarka to elektronarzędzie, które lubi podążać własnymi ścieżkami. Uzyskanie prostolinijnego cięcia na stosunkowo grubym materiale to sztuka. Podobnie jest z pilarkami tarczowymi. Po otrzymaniu maszyny do testów moją uwagę zwrócił solidnie wykonany kufer, w którym dostarczana jest maszyna wraz z osprzętem. Równie dobrze oceniam instrukcję obsługi. TPW600K znakomicie dopasowuje się do dłoni. Żeby uzyskać wysoką jakość cięcia została wyposażona w stopę oraz wyraźny wskaźnik miejsca pracy piły. Można też uruchomić laser prowadzący. Na samym początku potestowałem maszynę na kawałku płyty meblowej. Opanowanie naciśnięcia spustu włączającego silnik i jednoczesne zwolnienie głowicy z tarczą zajęło mi chwilę. Mimo wszystko zaproponowany sposób uruchamiania czyni z maszyny urządzenie bardzo bezpieczne. W trakcie pierwszego cięcia urzekła mnie prostota prowadzenia, a co za tym idzie uzyskana prostolinijność cięcia. Blat kuchenny okazał się co prawda grubszy niż możliwości piły tarczowej stosowanej w TPW600K. Przełożyłem blat na drugą stronę i przeciąłem raz jeszcze. Efekt jak na profesjonalnej stacjonarnej przecinarce. Nie musiałem wynosić blatu z domu, przewozić go do marketu i pokrywać kosztów tej operacji. Wyszło pięknie.

Wyposażenie dodatkowe

Możliwości przecinarki wielofunkcyjnej TPW600K można dodatkowo zwiększyć stosując dedykowane jej akcesoria. Szyna prowadząca składa się z trzech aluminiowych części. W zależności od potrzeb można je łączyć specjalnym łącznikiem. Po ułożeniu na materiale przygotowanym do cięcia blokujemy pozycję listwy ściskami (dostarczanymi w komplecie). Przecinarkę wsuwamy w prowadnicę , uruchamiamy silnik zwalniamy blokadę głowicy i przesuwając maszynę do przodu gładko tniemy idealnie po linii.

Oprócz szyn prowadzących można dokupić prowadnicę kątową. Niezastąpioną w momencie pracy z płytkami ceramicznymi lub przy kładzeniu listew przypodłogowych kiedy chcemy zrobić perfekcyjne skosy. Dużym atutem TPW600K jest to, że marka Tryton zapewnia możliwość dokupienia tarcz tnących. Mamy do wyboru zestaw mix, a także konkretne, czyli do drewna lub ceramiki.

Dobry wybór dla fachowców

TPW600K to maszyna dla Kowalskiego i Nowaka, jest prosta w obsłudze ma szerokie możliwości i zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Jej walory docenią także profesjonaliści, którzy zajmują się remontami. Jedna maszyna a jest pomocna w wielu sytuacjach, które mogą się przydarzyć w czasie prac wykończeniowych. Elektronarzędzia Tryton dostępne są na polskim rynku od blisko 10 lat. Dziś pod tą nazwą oferowanych jest już blisko 200 maszyn. Są one kierowane do wymagających majsterkowiczów, sprawdzają się także rewelacyjnie jako uzupełnienie parku maszynowego wyspecjalizowanych firm usługowych. W zestawieniu z oferowaną jakością mają bardzo przystępne ceny.

TPW600

Jarosław Bednarczyk, Brand Menager elektronarzędzi marki Tryton

Elektronarzędzia wielofunkcyjne to dynamicznie rozwijająca się w ostatnich latach grupa asortymentowa. Użytkownicy doceniają to, że jedną maszyną są w stanie wykonać kilka rodzajów prac dotychczas zarezerwowanych dla różnych maszyn. Choć na pierwszy rzut oka za tę wielozadaniowość trzeba zapłacić więcej niż za najpopularniejszą małą szlifierkę czy pilarkę tarczową - to kiedy weźmiemy pod uwagę łączne wydatki poniesione na zakup dwóch lub więcej maszyn to cena maszyny wielofunkcyjnej jest atrakcyjna. Oszczędność ma nie tylko charakter ekonomiczny, ale także wymiar czysto praktyczny. Zmniejsza się liczba maszyn, które trzeba ze sobą zabrać na miejsce wykonywania prac wykończeniowych. W samochodzie, czy w warsztacie mamy więcej wolnego miejsca. Podobną sytuację mieliśmy kilka lat temu kiedy tradycyjne telefony komórkowe zostały wzbogacone o aparaty fotograficzne. Kiedyś jadąc na urlop obowiązkowo trzeba było zabrać dodatkowy aparat. Noszenie dodatkowego urządzenia było w wielu przypadkach uciążliwe i mało praktyczne. Sytuacja zmieniła się diametralnie w chwili kiedy tradycyjne komórki zyskały możliwość wykonywania zdjęć jakości wystarczającej do wykonania odbitek papierowych. Do tego komfortu bardzo szybko przyzwyczailiśmy się wszyscy. Tak też już wkrótce stanie się z elektronarzędziami wielofunkcyjnymi. Ta łatwość w transporcie, szerokie możliwości użytkowe przekonają do tej pory niezdecydowanych. Z udogodnień technologicznych warto korzystać, a jedna maszyna zamiast dwóch, trzech takim udogodnieniem niewątpliwie jest.

Jeśli zaś chodzi o pilarkę wielofunkcyjną TPW600 to jest to maszyna o wyjątkowo prostej, intuicyjnej obsłudze. Co ważne w czasie cięcia bardzo łatwo się ją prowadzi. Stosunkowo niewielka średnica tarczy tnącej generuje małe opory skrawania, a to pozwala płynnie kontrolować jej ruch. Dla osób poszukujących wysokiej precyzji umożliwiliśmy rozbudowanie pilarki o zestaw użytecznych akcesoriów, takich jak szyna prowadząca, czy prowadnica kątowa. Sama zaś stopa pilarki jest tak skonstruowana, że można ją stabilnie zamocować w dedykowanej szynie lub prowadnicy, a później łatwo przesuwać po ciętym materiale. Współpracująca z pilarką piła do drewna o średnicy 89 mm bez problemu radzi sobie nawet z takimi materiałami jak tradycyjna deska podłogowa, czy płyty meblowe. Jakość wykonanych cięć jest bardzo wysokiej jakości. Podobnie jest z cięciem ceramiki. Tu bez problemu przetniemy zarówno tradycyjne płytki, jak i gres.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w zależności od zastosowań jedne tarcze ulegają szybszemu zużyciu. Dlatego proponujemy aż cztery pakiety tarcz zapasowych. Pierwszy to mix (czyli tarcza do cięcia drewna, ceramiki, cienkich materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych). Pozostałe trzy to zestawy jednakowych tarcz do konkretnych materiałów.

Warto dodać, że pilarka TPW600 jest przystosowana do współpracy z odkurzaczami przemysłowymi, a specjalny adapter umożliwiający jej podłączenie znajduje się w zestawie.

Podsumowując pilarka wielofunkcyjna Tryton TPW600 to maszyna godna polecenia zarówno dla firm zajmujących się pracami wykończeniowymi, a także dla wszystkich którzy lubią majsterkować. Jej intuicyjna obsługa, małe gabaryty oraz szerokie spektrum zastosowań sprawią, że już od pierwszego użycia będzie można docenić jej walory.

Na zakończenie wspomnę, że TPW600 to nie jedyna maszyna wielofunkcyjna w ofercie marki Tryton. Wszystkim zainteresowanym polecam stronę internetową www.tryton-tools.pl Znaleźć tam można inne maszyny wielofunkcyjne, które zdecydowanie ułatwiają pracę oraz mogą okazać się korzystniejszą alternatywą od zakupu kilku innych maszyn.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: