SuperBiz wiadomości Mieszkanie Plus. Do końca roku powstaną pierwsze mieszkania z rządowego programu

Mieszkanie Plus. Do końca roku powstaną pierwsze mieszkania z rządowego programu

23.02.2017, godz. 20:36
Mieszkanie Plus
foto: SHUTTERSTOCK

Wiceminister infrastruktury i budownictwa, Kazimierz Smoliński zapowiedział dzisiaj, że pierwsze budynki w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powinny powstać jeszcze w tym roku. W międzyczasie ma trwać budowa kolejnych osiedli, aby sukcesywnie oddawać do użytku mieszkania w różnych zakątkach Polski. W czwartek podpisano również listy intencyjne dotyczące Krakowa, Skawiny i Tarnowa.

Zapowiedzi wiceministra infrastruktury i budownictwa brzmią obiecująco. Według planów, jeszcze w tym roku miałyby powstać pierwsze budynki w ramach programu Mieszkanie Plus. Równolegle w pozostałych lokalizacjach cały czas będzie trwać budowa oraz dołączać będą kolejne miasta, które po sprawdzeniu oddanych do użytku ziem staną się beneficjentami programu.

Sprawdź także: Mieszkanie Plus: pierwsza umowa inwestycyjna podpisana


Obecnie trwa m.in. etap podpisywania listów intencyjnych, a w czwartek podpisany został kolejny – w sprawie budowy ok. 1000 mieszkań w województwie małopolskim: w Krakowie, Skawinie i Tarnowie.
Zarząd BGKN do tej pory pozyskał grunty w Skawinie, Trzebini i Chrzanowie. W zeszłym roku podpisano umowy z Jarocinem i Białą Podlaską, gdzie trwa już budowa. Na chwilę obecną zawarto z samorządami 60 umów, co daje wstępne prognozy na 16 tys. mieszkań.

Zobacz również: Mieszkanie Plus: PKP podpisało umowę i przekazało grunty pod zabudowę


Mieszkanie Plus to kolejny rządowy program po 500 Plus, który ma wspierać politykę prorodzinną i zachęcać Polaków do zakładania rodziny. Zakłada długoterminowy wynajem lokalu z opcją dojścia do własności po cenach 1-2 tys. za m2. Program finansowany jest z funduszu Banku Gospodarstwa Krajowego na zasadach rynkowych, nie angażując pieniędzy podatników.

 

Źródło: /TVP.Info /BGKN

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: