SuperBiz wiadomości ZUS szuka dyrektorów. Pensja na tym stanowisku może przekraczać 14 tys. zł

ZUS szuka dyrektorów. Pensja na tym stanowisku może przekraczać 14 tys. zł

11.10.2016, godz. 15:16
Logo ZUS
foto: Materiały prasowe

ZUS szuka nowych dyrektorów oddziałów. Pensja zasadnicza oferowana za pracę na tym  stanowisku waha się od 4900 do 14690 zł.

ZUS ma do obsadzenia 43 stanowiska dyrektorów. Szuka osób do pracy  m.in. w Łodzi, Szczecinie, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wałbrzychu, Elblągu czy Jaśle. Osoba zatrudniona na tym stanowisku może liczyć na wynagrodzenie zasadnicze rzędu 4900, ale i nawet 14690 zł.

Zobacz: Carrefour ma swoją klasę w warszawskim gastronomiku

Kto ma największe szanse na dyrektorską posadę w ZUS? Kandydat na stanowisko dyrektora oddziału musi mieć  wykształcenie wyższe i 5 letni staż pracy. Osoba taka musi wykazać się wyjątkowo dużą przebojowością i determinacją, bo obowiązkowo (pomimo tak krótkiego stażu pracy) musi mieć doświadczenie na stanowisku kierowniczym powyżej 3 lat. Dodatkowym atutem kandydata jest jego wykształcenie – najlepiej ukończone studia magisterskie na kierunku: prawo, administracja, ubezpieczenia społeczne, ekonomia lub zarządzanie. Dobrze, jeśli kandydat ukończył również studia podyplomowe (ubezpieczenia społeczne, zarządzanie). Cenne jest też konkretne doświadczenie zawodowe: minimum 2 lata pracy związanej z zarządzaniem samodzielną jednostką organizacyjną, doświadczenie zawodowe w ubezpieczeniach społecznych lub administracji publicznej.

- W niedługiej perspektywie czasu czeka nas obsługa nowych zadań oraz zmiany w strukturze organizacji. Staramy się dobrze przygotować naszą instytucję na realizację nadchodzących wyzwań. Ich realizacja zaś wymaga fachowej kadry na szczeblu kierowniczym, dlatego musimy zweryfikować jej kompetencje. Pragnę przy tym podkreślić, że konkurs jest w pełni otwarty i transparentny. Może w nim oczywiście wystartować również każdy z dotychczasowych dyrektorów i w ten sposób zweryfikować swoje kompetencje. Przed nikim nie zamykamy drogi – podkreśla  w komunikacie dr Marcin Wojewódka, członek zarządu ZUS nadzorujący sprawy pracownicze.

Zobacz: Zwolnienia grupowe w wielkich przedsiebiorstwach. Gdzie będą redukcje zatrudnienia?

ZUS czeka na zgłoszenia kandydatów do 21 października. Następnie kompetencje menadżerskie kandydatów sprawdzą eksperci ds. HR spoza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co ma zagwarantować obiektywizm konkursu. Jak podaje ZUS, łączna ocena tych dwóch aspektów pozwoli wyłonić kandydatów na stanowiska dyrektorskie, którzy przejdą ostateczną rozmowę z prezesem ZUS. Objęcie stanowisk w oddziałach planowane jest od 1 grudnia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: