Bolt

i

Autor: materiały prasowe Bolt

Dzień bez samochodu

Bolt udostępnia swoje e-hulajnogi za darmo! Jest jeden haczyk

2023-09-21 12:01

Z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, firma Bolt postanowiła wprowadzić ekologiczną inicjatywę, która zachęci mieszkańców ponad 60 miast w Polsce do wypróbowania alternatywnych środków transportu. W piątek, 22 września, w ramach akcji, Bolt udostępni aż 250 darmowych hulajnóg elektrycznych w każdym z tych miast.

Celem inicjatywy jest zainspirowanie mieszkańców do korzystania z niskoemisyjnych środków transportu w miejskich podróżach. W akcji mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miast, w których dostępne są hulajnogi elektryczne Bolt. Ilość darmowych hulajnóg w danym mieście jest proporcjonalna do ogólnej liczby dostępnego sprzętu, aby każdy mieszkaniec miał szansę na udział w akcji.

Jak skorzystać z darmowej jazdy

Korzystanie z darmowej jazdy jest proste. Wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na hulajnodze objętej akcją. Po zeskanowaniu kodu, przejazd rozpocznie się automatycznie, bez konieczności pobierania opłaty. Bolt przypomina również o zasadach bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy na hulajnogach elektrycznych. Firmy zaleca:

  • Korzystanie z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie.
  • Jeżdżenie tylko w dozwolonych miejscach.
  • Jeżdżenie w linii prostej, unikanie ostrych zakrętów.
  • Niekorzystanie z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych.
  • Niekorzystanie z hulajnogi pod wpływem środków odurzających.
  • Korzystanie z hulajnogi samemu – hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Prawidłowe parkowanie

Na zakończenie jazdy, hulajnogę należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, czyli tzw. punkcie mobilności, które są już dostępne w niektórych miastach. W przypadku braku takiego miejsca, należy pozostawić hulajnogę jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, równolegle do tej krawędzi, z zachowaniem miejsca na chodniku o szerokości 1,5 metra, zgodnie z przepisami.

QUIZ PRL. Nauczyciele w PRL

Pytanie 1 z 10
1. Panie od pierwszaków faworyzowały kilka osób (głównie dziewczynek), ponieważ:
Quiz: Nauczyciele w PRL
Pieniądze to nie wszystko Przemysław Litwiniuk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze