Sklep Carrefour

i

Autor: AFP/EAST NEWS

Carrefour zwalnia 2 tys. osób, a były szef sieci dostaje milion euro premii

2018-06-12 11:29

Francuska sieć hiper i supermarketów zamyka 243 swoje placówki we Francji i zwalnia ponad 2 tysiące pracowników. W tym samym czasie były prezes sieci Georges Plassat otrzymał blisko 900 tysięcy euro premii za dobre wyniki. Związki zawodowe są tym oburzone.

Plassat sprawował funkcję prezesa francuskiego giganta sklepowego od czerwca 2012 roku do lipca 2017 roku. Po odejściu z firmy otrzymał blisko 16 mln euro dodatków przyznanych w różnych formach. Przyznano mu także dożywotnią emeryturę w wysokości 453 tys. euro rocznie. Jadnak jak podaje francuski dziennik „Liberation” biorąc pod uwagę wyniki osiągnięte przez firmę w 2017 roku, kwota ta została podniesiona do 517 810 euro rocznie. Ponadto Plassat otrzymał dodatkową premię w wysokości 900 tys. euro za wyniki sieci w ubiegłym roku.

W tym samym czasie gdy był prezes Carrefour’a otrzymał olbrzymią premię, sieć wydała decyzję o likwidacji 243, należących do spółki, sklepów Dia i redukcji 2100 etatów. Początkowo sieć chciała sprzedać przeznaczone do zamknięcie placówki, jednak chętni znaleźli się jedynie na co dziesiąty sklep. Decyzja o ich zamknięciu rozwścieczyła związkowców, którzy zarzucają władzom, że nie zrobili oni wystarczająco dużo aby znaleźć nowych właścicieli. Jeśli francuski urząd antymonopolowy wyrazi zgodę sklepy zostaną zamknięte nawet z dniem 1 lipca.

Plassat w ubiegłym roku zarobił prawie 16 milionów euro, a jeszcze rok wcześniej 10 milionów euro. Jak pisze „Liberation” to właśnie pod rządami tego prezesa sieć sklepów popadła w poważne kłopoty. Z roku na rok notowali oni coraz słabsze wyniki. W rezultacie nowy prezes Alexandre Bompard został zobligowany do opracowania planu naprawczego Carrefour do 2022 roku.

 

 

Źródło: dlahandlu.pl/wiadomoscihandlowe.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze