Bank Pekao SA – oferta pełna nowości i udogodnień

i

Autor: materiały prasowe

Nowa oferta Banku Pekao S.A. - Konto Świat Premium i rozszerzona oferta dla Ukraińców

2018-06-27 12:06

W Polsce dynamicznie rośnie liczba osób uważanych za zamożne lub aspirujących do tego grona. Z myślą o tej grupie klientów Bank Pekao S.A. wprowadza do oferty nowe Konto Świat Premium. Bank wzmacnia także swoją ofertę dla obywateli Ukrainy pracujących lub studiujących w Polsce. Na dalszy rozwój będą mogli liczyć także klienci w obszarze bankowości mobilnej.

Konto Świat Premium będzie dostępne w ofercie banku od 2 lipca bieżącego roku. Jest one dedykowane nowym i obecnym klientom, którzy zgromadzili aktywa powyżej 200 tys. złotych. Posiadacze nowego konta będą mogli liczyć na dedykowanego doradcę, możliwość obsługi również przez specjalną infolinię, szereg usług i produktów oferowanych bezpłatnie lub na atrakcyjnych warunkach cenowych, a także wyższe oprocentowanie na lokatach oraz szeroką ofertę produktów inwestycyjnych, w tym rachunek maklerski w DM Pekao za darmo. Wkrótce oferta Świata Premium zostanie rozbudowana o usługę doradztwa inwestycyjnego. Osoby, które nie posiadają minimum 200 tys. złotych również będą mogli założyć takowe konto. Przez okres 6 miesięcy będzie bezpłatne, po tym okresie jego prowadzenie będzie wynosić 50 złotych miesięcznie.


- W naszej nowej ofercie dla klientów zamożnych konto jest kluczem do Świata Premium. Klienci zamożni mają wysokie wymagania i my chcemy te wymagania spełniać, a nawet oferować więcej. Dlatego przygotowaliśmy propozycję, która do segmentu klientów zamożnych wprowadza usługi i produkty często zarezerwowane dotąd wyłącznie dla najbogatszych. Jestem przekonany, że nasi klienci to docenią – mówi Marek Tomczuk, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. zamierza także wprowadzić także ofertę dedykowaną Ukraińcom. Według szacunków Narodowego Banku Polskiego, co roku w Polsce będzie osiedlać się od 200 tys. do 300 tys. obywateli Ukrainy. Szacuje się, że w 2018r. może pracować w Polsce już około trzech milionów obywateli Ukrainy. W większości nasi sąsiedzi emigrują do Polski w celach zarobkowych. Większość środków pieniężnych przekazują rodzinom na Ukrainie, aż 62 proc. z nich zawozi pieniądze osobiście, tylko 4,4 proc. korzysta w tym celu z przelewów bankowych. Bank Pekao S.A. chce odwrócić ten trend. Spółka już jest liderem w obsłudze obcokrajowców – 28 proc. udziału w tym rynku.

- Obecnie tylko 10 proc. obywateli Ukrainy korzysta z usług bankowych w Polsce. Jednym z głównych powodów tak niskiego ubankowienia jest bariera językowa. W związku z tym w Banku Pekao S.A. już udostępniamy obsługę na infolinii w języku ukraińskim. Także cała dokumentacja dla klientów jest prowadzona w tym języku, a od teraz wdrażamy też bankowość mobilną PeoPay w wersji ukraińskiej.– zaznaczył Remigiusz Hołdys, Dyrektor Zarządzający w Pionie Bankowości Detalicznej.

Kompleksowa oferta Banku Pekao S.A. dla klientów z Ukrainy obejmuje między innymi infolinię, dokumenty, w tym umowy w języku ukraińskim, bezpłatne konto, kartę i bankomaty za granicą, w tym na Ukrainie , czy atrakcyjne kursy wymiany walut w oddziałach Banku, serwisie Pekao24 oraz aplikacji PeoPay. Ponadto w ramach promocyjnej oferty, klienci będą mogli korzystać z bezpłatnych przelewów na Ukrainę w USD lub EUR.

Bank Pekao S.A stawia mocno na bankowość mobilną. W październiku ubiegłego roku zaprezentowany został program PeoPay. W kwietniu aplikację (podobnie jak serwis pekao24.pl) wzbogacono o całodobowy kantor, później dodano też zarządzanie kartami. 19 czerwca udostępniono także usługę Apple Pay co spotkało się z dużym zainteresowaniem klientów. W ciągu 7 dni podpiętych zostało 21 tysięcy kart, z czego co czwarta bezpośrednio z aplikacji PeoPay. Wśród planowanych nowości wymienia się między innymi możliwość weryfikacji tożsamości klienta przez doradcę z poziomu PeoPay za pomocą PIN-u lub biometrii. Ma to zdecydowanie uprościć działanie identyfikacyjne klienta.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze