źródło: www.intercity.pl

i

Autor: brak danych

Ogromna promocja w PKP Intercity. Dodatkowy bilet za złotówkę!

2018-09-15 15:00

PKP Intercity przygotowało ofertę specjalną, z której może skorzystać każdy podróżny. Pasażerowie mogą załapać się na dodatkowe bilety za złotówkę od 16 do 22 września 2018 roku. - Jest to inicjatywa przewoźnika w ramach udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT), w którym PKP Intercity uczestniczy już po raz kolejny - podkreśla przewoźnik. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z promocji?

Nowa promocja PKP Intercity
Kolejowa spółka przygotowała ofertę specjalną dla cyklistów „Rower za złotówkę z PKP Intercity”. Od 16 do 22 września 2018 r. będą mogli oni przewieźć jednoślad za symboliczną złotówkę.

Przewóz roweru może rozpocząć się najwcześniej 16 września br. o godzinie 00.00, a najpóźniej 22 września br. o godz. 23.59. Cena jest stała, symboliczną złotówkę zapłacimy więc niezależnie od długości trasy, którą pokonamy pociągiem. Rower będzie można przewieźć we wszystkich dostosowanych do tego pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP). Bilety będzie można kupić w kasach biletowych, poprzez stronę internetową www.intercity.pl, a także u konduktora w pociągu TLK, IC i EIC w miarę wolnych miejsc. Będą one ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane - czytamy w komunikacie PKP Intercity.

Coraz więcej rowerzystów w pociągach
W pierwszym półroczu 2018 roku z pociągów PKP Intercity skorzystało 21,4 mln podróżnych, czyli o ponad milion osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W tym okresie, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, o 18 proc. zwiększyła się liczba przewiezionych rowerów. W całym 2017 roku blisko 113 tys. osób zakupiło bilet na przewóz jednośladu pociągiem PKP Intercity - chwali się kolejowy przewoźnik.

- Od dłuższego czasu obserwujemy, że Polacy coraz chętniej podróżują koleją z rowerami. Bardzo nas to cieszy, ponieważ ten trend udowadnia, że kolej jest transportem przyszłości, doskonale wpisującym się w ideę zrównoważonego transportu. Nieustannie pracujemy nad tym, aby dostosowywać się do potrzeb pasażerów. Dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego, bo wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity w każdym pociągu mają być miejsca na rowery – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity S.A.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze