Polska spółka Nestmedic

i

Autor: MAT. PRASOWE

Nowe technologie

Polska spółka Nestmedic z pomocą medyczną dla Ukrainy

2022-08-17 15:42

Polska spółka medyczna Nestmedic wspiera Ukrainę, przekazując sprzęt medyczny dla kobiet w ciąży. Spółka notowana na New Connect podpisała umowę z ukraińskim szpitalem na pomoc humanitarną i przekazała urządzenia do przeprowadzenia zdalnego KTG oraz zapewniła stały dostęp do platformy telemedycznej. Sprzęt umożliwia rejestrowanie zapisów KTG w dowolnym miejscu i czasie w warunkach domowych. Jest szczególnie użyteczny w przypadkach, gdy kobieta nie ma możliwości skorzystania ze stacjonarnej pomocy medycznej.

Spółka Nestmedic motywowana względami humanitarnymi wywołanymi trwającą na Ukrainie wojną zdecydowała się podjąć kroki na rzecz ukraińskiej służby zdrowia. Tym samym została podpisana umowa, której przedmiotem są zestawy Pregnabit, umożliwiające kobietom w ciąży samodzielne przeprowadzenie badania kardiotokograficznego, polegającego na równoczesnej rejestracji tętna płodu i skurczów macicy, a także ruchów płodu. Zostały one przekazane na ręce personelu medycznego szpitala w Kijowie.

Firma przekazała pełnowymiarowe pakiety, w skład których wchodzą: zarejestrowany wyrób medyczny Pregnabit (nazywany mobilnym kardiotokografem) wraz z zestawem sond (FHR, TOCO), które umożliwiają wysyłanie danych do platformy za pośrednictwem, której wynik jest odczytywany przez wyspecjalizowany personel położnych. Ponadto każde urządzenie jest wyposażone w pulsoksymetr do pomiaru tętna ciężarnej, dwa pasy z kompletem rzepów i odpowiednią przedłużką, ładowarkę z kablem do ładowania urządzenia,żel, chusteczki dezynfekujące oraz instrukcję i opakowanie do przechowywania. Spółka zapewniła także stały bezpłatny dostęp do platformy telemedycznej, umożliwiającej odczytanie wyników badania.

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski

Wsparcie dla najbardziej narażonych grup

Służba zdrowia na Ukrainie – w związku z trwającą obecnie wojną – zmaga się z wieloma wyzwaniami, jednak szczególnie istotną kwestią jest brak sprzętu medycznego i lekarstw. Wśród najbardziej narażonych grup społecznych znajdują się osoby starsze, przewlekle chore, dzieci oraz kobiety ciężarne, które wymagają nieprzerwanej opieki lekarskiej, a także monitorowania przebiegu ciąży. Pacjentki te niejednokrotnie zmuszone były do przerwania regularności badań.

– Spółka Nestmedic dostrzega potrzebę pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Profesjonalna telemedyczna kardiotokografia ciąży ma pomóc Ukrainkom w monitorowaniu jej przebiegu. W ten sposób wspieramy Ukrainę, dostarczając niezbędny sprzęt medyczny. Jesteśmy świadomi, że pomoc humanitarna jest w tym momencie kluczowa, dlatego przekazaliśmy urządzenia Pregnabit, by ciężarne kobiety mogły czuć się bezpiecznie. Dostęp do telemedycyny jest niezbędny w dzisiejszych czasach, a w sytuacjach kryzysu czy wojny jest  to rozwiązanie ratujące życie – mówi Jacek Gnich, prezes Nestmedic.

Sonda
Medycyna niekonwencjonalna: jesteś za czy przeciw?

Technologia w służbie medycyny

Regularne konsultacje lekarskie oraz dostęp do podstawowych badań są zagwarantowane pacjentom, jednak w sytuacji wojny rozwiązania technologiczne ratują życie. Po przeprowadzaniu badania urządzeniem Pregnabit w przypadku nieprawidłowości ciężarna natychmiast otrzymuje informację o konieczności stacjonarnej konsultacji z lekarzem.

Nestmedic stale ulepsza stosowane rozwiązania. W czerwcu tego roku firma oficjalnie uzyskała certyfikat MDR wyrobu medycznego dla swojego najnowszego urządzenia – Pregnabit Pro i platformy Pregnabit Cloud, co pozwala wprowadzać urządzenia na nowe rynki europejskie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze