PKP

i

Autor: materiały prasowe PKP

Rekordy PKP Intercity. Seniorzy i rodziny coraz częściej korzystają z pociągów

2018-07-26 14:16

Spółka PKP Intercity bije kolejne W pierwszym półroczu 2018 roku z usług przewoźnika skorzystało 21,4 mln podróżnych, czyli o ponad milion osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Już ubiegłym roku spółka zakończyła liczbą 42,8 mln pasażerów, a w tym roku od stycznia do czerwca pociągami PKP Intercity podróżowało 21,4 mln osób - o ponad 5,5-proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu 2017 roku.

PKP Intercity utrzymuje trend wzrostowy w udziale przewoźników pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego, od stycznia do maja 2018 roku, udział PKP Intercity jako trzeciej co do wielkości spółki na rynku, wyniósł 14,09 proc., podczas gdy rok wcześniej sięgnął 12,93 proc. - informuje spółka w komunikacie prasowym.

- To kolejne dobre półrocze dla PKP Intercity. Cieszy nas to, że w liczba podróżnych rosła w każdym miesiącu. Te dane są dobrym prognostykiem i na kolejne miesiące. Liczymy, że rok 2018 ponownie okaże się rokiem kolei i zakończymy go ponownie z ponad 40 mln pasażerów na pokładach naszych pociągów – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

- Praca eksploatacyjna od stycznia do czerwca br. wyniosła 30,2 mln pociągokilometrów, co jest wynikiem porównywalnym z 2017 rokiem (29 mln pockm). Podobnie jak rok temu, wzrost przewozów pasażerskich w znacznej mierze wynika z mocnej pozycji spółki oraz większej liczby uruchamianych połączeń – dodaje Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Rośnie e-commerce
PKP intercity odnotowuje coraz większe zainteresowanie zakupem biletów za pośrednictwem strony intercity.pl oraz za pomocą aplikacji mobilnej. W ciągu pierwszych miesięcy 2018 r. udział sprzedaży biletów zakupionych zdalnie wyniósł 42 proc., w porównaniu z 41 proc. w 2017 roku. Natomiast systematycznie spada sprzedaż w kasach. W pierwszym półroczu 2016 bilety w kasach zakupiło 54 proc. podróżnych, w 2017 roku ten kanał sprzedaży wybrało 50 proc. klientów, a w pierwszym półroczu 2018 roku już 46 proc. pasażerów.

Więcej rodzin i seniorów
W pierwszym półroczu 2018 r. z usług PKP Intercity skorzystało o blisko 30 proc. więcej seniorów i prawie 9 proc. więcej rodzin. Pasażerowie zabierają coraz chętniej zwierzęta w podróż koleją. Liczba przewiezionych czworonogów wzrosła w tym półroczu o 10 proc. . Zwiększyła się także o 18 proc. liczba przewiezionych rowerów.

PKP Intercity

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE PKP Intercity Link: PKP Intercity w I półroczu 2018

Kolejne inwestycje
Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy bieżącego roku spółka podpisała 6 umów na zakup i modernizację taboru na łączną kwotę ponad 1,8 mld zł brutto w ramach programu inwestycyjnego pod nazwą „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”.

- Cieszymy się, że Polacy mają coraz większe zaufanie do kolei i jesteśmy dumni z rosnących wyników przewozowych. Liczymy na utrzymanie tego pozytywnego trendu. Dzięki realizacji strategii taborowej i modernizacji pociągów oraz stacji postojowych, kolej ma szansę stać się transportem przyszłości, wygodnym, bezpiecznym i ekologicznym – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze