Rewolucja na rynku benefitów. Czym jest Takeaway Pay?

2021-11-24 0:58
Takeaway/Pyszne.pl
Autor: materiały prasowe Takeaway/Pyszne.pl

Pandemia wiele zmieniła na rynku pracy, jednak to pracownik jest nadal najważniejszy. Firmy proponują wiele rozwiązań aby zatrzymać tych najlepszych, ale ich potrzeby się zmieniają i oczekują oni więcej benefitów innowacyjnych. Pyszne.pl stworzyło dedykowaną pracodawcom usługę Takeaway Pay, która pozwala elastycznie i zgodnie z oczekiwaniami personelu zadbać o jego potrzeby.

Czym jest Takeaway Pay?

Takeaway Pay to cyfrowy dodatek dla pracowników,  pozwalający im zamawiać jedzenie z ulubionych restauracji. Dzięki nowej usłudze wprowadzonej przez platformę Pyszne.pl, zamawianie jedzenia w pracy oraz zarządzanie budżetem przeznaczonym na dofinansowania od pracodawcy, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to rozwiązanie skrojone pod nowe realia, pozwalające na korzystanie z benefitu zarówno w miejscu pracy, w domu podczas home office, w trakcie firmowych wyjazdów, konferencji czy spotkań online. Członkowie teamu otrzymują dostęp do dedykowanego konta, do którego są przypisane środki i to wystarczy aby mogli swobodnie zamawiać jedzenie. Do tej pory pracownicy w wybranych firmach mogli korzystać ze stołówek czy kantyn, niektóre przedsiębiorstwa celebrują wspólny lunch w wybrany dzień tygodnia czy dopłaty do posiłków. Czas pandemii pokazał jednak, że polski personel oczekuje większej elastyczności. Część osób będzie nadal pracować zdalnie, inne w systemie hybrydowym. Odpowiednio wykwalifikowana kadra ma również wysokie wymagania wobec firm, a koszty ich pozyskania czy wyszkolenia są bardzo wysokie, dlatego firmy wprowadzają wiele nowych rozwiązań, w tym benefitów, które pozwolą zatrzymać dobrych pracowników na jak najdłuższy czas.

Złote Laury 2021. Provident o standardach odpowiedzialnego pracodawcy

Z przeprowadzonego badania “Analiza energii w pracy” wynika, że zespół mający dostęp do zróżnicowanych posiłków, jest o 20 proc. bardziej wydajny. Dzięki Takeaway Pay, każdy z użytkowników ma łatwy dostęp do jedzenia, które odpowiada jego nawykom, ograniczeniom żywieniowym i osobistym upodobaniom. To rozwiązanie szczególnie dopasowane do potrzeb Millenialsów i kolejnych pokoleń, które bardzo cenią sobie niezależność i możliwość wyboru. Takeaway Pay jest właśnie usługą dającą nieograniczony wybór.

Korzyści dla firmy

Dla pracodawców największą wartością powinno być zadowolenie personelu, dzięki któremu jest on bardziej wydajny. Jednak z biznesowego punktu widzenia, bardzo ważnym aspektem jest zachowanie pełnej kontroli nad wydatkami. Takeaway Pay umożliwia rozliczenie na podstawie jednej przejrzystej faktury w miesiącu. Ponadto, kwota płatności ustalana jest na podstawie rzeczywistych zamówień, co oznacza znaczne oszczędności w stosunku do modelu płatności z góry. Oprócz kwestii stricte finansowych, rozwiązanie zapobiega także marnowaniu jedzenia. W czasach kiedy jesteśmy świadomi tego, jak dużo produkujemy, konsumujemy, kupujemy i nie wykorzystujemy, ten argument powinien być priorytetowy.

Sonda
Roboty dostarczające jedzenie to dobry pomysł?

Korzyści dla pracowników

Każdy z członków teamu mający dostęp do usługi, otrzymuje dzienny i/lub miesięczny dodatek, aby zamawiać jedzenie za pośrednictwem Pyszne.pl. Może z niego korzystać w dowolny sposób, zamawiając jedzenie do miejsca pracy, do domu lub z odbiorem osobistym w restauracji. Ogromną zaletą usługi jest możliwość jej wszechstronnego użytkowania. Oprócz codziennej dopłaty (benefit), pracownicy mogą z niej korzystać również podczas kilkudniowych wydarzeń, np. szkoleń. Środki można przekazać każdemu z członków zespołu do indywidualnych zamówień, bądź office managerowi do zamówień grupowych (np. Środowy Brunch). Największa zaletą jest bardzo szeroki wybór restauracji jakie proponuje Pyszne.pl, ale również możliwość korzystania z usługi w dowolnym miejscu i czasie. Każdy indywidualnie decyduje, co, kiedy i gdzie chce zjeść.

Takeway Pay Card

Niewątpliwym novum będzie rozszerzenie innowacyjnej usługi Takeaway Pay o kartę debetową, która działać będzie w wybranych punktach sprzedaży Mastercard i Maestro na całym świecie, włączając setki tysięcy punktów gastronomicznych do programu benefitów pracowniczych Takeaway Pay. Takeaway Pay Card stworzona we współpracy z globalną platformą płatniczą Ayden pojawi się na polskim rynku w niedalekiej przyszłości.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze