Super Biznes. Hubert Biskupski: exposé jak cienka kiełbaska wyborcza

2014-10-07 17:52

Złośliwcy stwierdzili, że w exposé premier Ewa Kopacz obiecała wszystko wszystkim. Niestety, przedsiębiorcy mogą poczuć niedosyt. Pani premier zapowiedziała, że na początku 2015 r. minister finansów przygotuje założenia nowej ordynacji podatkowej.

Bóg jeden raczy wiedzieć, co kryje się pod tym terminem i czy nowe przepisy zamiast usprawnić, nie utrudnią działalności gospodarczej. Inną rzeczą jest to, czy w tak krótkim terminie resort finansów będzie w stanie cokolwiek zaproponować.

Pani premier zobligowała również resort gospodarki do przygotowania założeń nowego prawa działalności gospodarczej

I tu moja wiara w to, że zostaną stworzone interesujące propozycje jest dużo większa, wszak to ministerstwo od lat dąży do zmian, które ucieszyłyby przedsiębiorców. Ale resort finansów gros z tych propozycji wyrzuca do kosza. Czy tym razem będzie inaczej?

Ewa Kopacz zobowiązała minister infrastruktury do przyspieszenia prac nad kodeksem budowlanym, który - używając języka posłów - od wielu lat jest procedowany, a ostatnio, za sprawą minister Bieńkowskiej, prace nad nim niemal całkowicie zamarły. Ale czy w rok uda się przyjąć regulacje, których nie udało się wypracować przez ostatnie 7 lat?

Zobacz też: Super Biznes: Naprawdę warto handlować z Chinami

Budowa szybkich dróg (1,7 tys. km); zakup taboru (6 mld zł); zwiększenie puli pieniędzy, które BGK wyda na wspieranie firm (gwarancje de minimis i rozszerzenie tych gwarancji na eksporterów)

- to jedne z nielicznych konkretów, które z pewnością zadowolą przedsiębiorców.

Jeżeli ktoś chciałby powiedzieć, że obietnice Ewy Kopacz w exposé to kiełbasa wyborcza, to ja bym rzekł, że to cienka kiełbaska. Ale i cienką kiełbaską można się posilić. Żeby tylko za rok nie został z niej sam flak.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze