Free Now/Ukraińcy

i

Autor: Materiały prasowe Free Now/Ukraińcy

Taksówkarze z Ukrainy przejdą kurs języka polskiego. FREE NOW organizuje je dla ukraińskich kierowców

2022-05-12 2:06

Nawet 30 proc. kierowców współpracujących z platformą FREE NOW korzysta z aplikacji w języku ukraińskim. To znak, że dla osób tej narodowości, praca jako kierowca taksówki jest dobrym sposobem na podjęcie pierwszych kroków zarobkowych w Polsce. FREE NOW, superaplikacja mobilności miejskiej, postanowiła pomóc kierowcom z Ukrainy zaadoptować się w naszym kraju, udostępniając im kurs językowy dostosowany do specyfiki ich pracy.

Praca dla Ukraińców. Kursy polskiego dla ukraińskich kierowców

FREE NOW, wraz z zespołem lektorów języka polskiego i ukraińskiego, opracowało autorski kurs języka polskiego dla kierowców taksówki w formie szkolenia online na platformie e-learningowej. Obejmuje on słowniczek kierowcy, czyli najpopularniejsze określenia i zwroty występujące podczas jazdy z pasażerem; ponad 30 dialogów i scenek w formie nagrań z lektorem, a także ćwiczenia online. Materiały do nauki języka polskiego zostały udostępnione kierowcom w formie online i będą cyklicznie wysyłane w formie przypomnienia. Kierowcy, którzy są w trakcie nauki języka polskiego, będą wyposażani w naklejki informujące o tym pasażera w aucie. 

- Kurs ma na celu pomóc kierowcom i kierowczyniom z Ukrainy w szybszym przyswajaniu języka polskiego, aby mogli czuć się pewniej podczas jazdy z pasażerem oraz lepiej porozumiewać się z nimi podczas codziennej pracy. Ich umiejętność komunikacji ma też zdecydowanie pozytywny wpływ na komfort pasażerów. Liczymy, że kierowcy i kierowczynie pochodzenia ukraińskiego, którzy stanowią największą grupę po osobach z Polski wśród społeczności partnerskich kierowców FREE NOW pozytywnie przyjmą naszą inicjatywę. Na wzór kursu opracowanego dla nich, planujemy stworzyć także wersję kursu języka polskiego dla osób mówiących po gruzińsku, ale też kursu języka angielskiego, dla wszystkich kierowców, chcących się poczuć pewniej w kontakcie z pasażerem z zagranicy - mówi Karolina Piątkowska, Starszy Kierownik Działu Kierowców we FREE NOW. 

Impact 22 - Janusz Cieszyński

Dodatkowo, FREE NOW zachęca partnerskich kierowców do podjęcia profesjonalnego i stacjonarnego kursu języka polskiego w szkole językowej - do końca czerwca oferuje zwrot części kosztów takiego kursu kierowcom, którzy go rozpoczną. Z powodu rosnącej społeczności osób pochodzenia ukraińskiego w Polsce, FREE NOW wprowadziło także wersję ukraińską aplikacji dla pasażera. 

Free Now/Ukraińcy

i

Autor: Materiały prasowe Free Now/Ukraińcy
Sonda
Czy ukraińscy uczniowie z ósmych klas powinni zdawać egzamin?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze