Flixbus

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Flixbus

FlixBus kończy pandemię z przytupem! Nowa powiększona oferta na sezon wiosenno-letni

2022-04-05 4:15

FlixBus ogłosił pełną ofertę na okres wiosenno-letni, w tym również linie sezonowe. W tegorocznej siatce znajdzie się łącznie niemal 350 miast w Polsce i Europie, co oznacza więcej możliwości przejazdów niż kiedykolwiek wcześniej, również przed pandemią. Kalendarz rezerwacyjny jest otwarty aż do 6 listopada, aby ułatwić pasażerom długoterminowe planowanie podróży.

Flixbus rusza z nową ofertą na wiosnę i lato

Ze względu na obecną sytuację w Europie część dodatkowych połączeń została uruchomiona w przyśpieszonym trybie, a firma cały czas prowadzi szereg dodatkowych działań dla wsparcia Ukrainy, m.in. oferując uchodźcom bezpłatne przejazdy. – Planując tegoroczną siatkę połączeń zależało nam na tym, aby nie tylko odbudować ofertę sprzed pandemii, ale też wreszcie zaoferować pasażerom nowe możliwości podróży. – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich. – Choć start większości połączeń z wiosenno-letniego kalendarza był zaplanowany na początek kwietnia, to ze względu na wybuch wojny w Ukrainie zdecydowaliśmy się na natychmiastowe uruchomienie części z nich jeszcze w lutym, ze szczególnym uwzględnieniem kursów z przygranicznych miast.

Pieniądze to nie wszystko

W szczycie sezonu liczba linii dostępnych w ramach zielonej siatki wyniesie ponad 110, co pozwoli pasażerom na dotarcie do łącznie 175 miast w Polsce i 170 w Europie. Tegoroczna wiosenno-letnia oferta FlixBusa będzie tym samym o 20% większa w porównaniu do tego samego okresu z 2019 roku. Miasta, w których FlixBus wznawia swoje funkcjonowanie w sezonie to m.in.: Malbork, Ełk, Zamość, Ustrzyki Dolne i Ustrzyki Górne, Łeba, Ustka, Krynica Morska. Wśród zupełnie nowych miast w ofercie FlixBus Polska znajdą się m.in. Ryki, Garwolin, Kamień Pomorski, Pabianice czy Rewal. Pojawiają się też całkiem nowe relacje, takie jak np.: Chełm – Katowice, Wrocław – Mannheim, Tallin – Berlin, czy Kraków – Paryż. FlixBus przywraca także bezpośrednie połączenia do Włoch i Chorwacji.

Przykładowe trasy najciekawszych letnich linii sezonowych FlixBusa (główne przystanki): 

  •        1307: Wrocław: Poznań – Toruń – Gdańsk – Władysławowo – Karwia (od 15.06)
  •        N1392: Poznań – Łódź – Kraków – Polańczyk – Ustrzyki Górne (od 15.06)
  •        N1283: Kraków – Bratysława – Zadar – Split (od 23.06)
  •        N1350/1350: Warszawa – Bydgoszcz – Mielno – Ustronie Morskie – Mrzeżyno (od 24.06)
  •        1201: Warszawa – Elbląg – Stegna – Kąty Rybackie – Krynica Morska (od 25.06)

- Biorąc pod uwagę wzmożony ruch migracyjny związany z wojną oraz rosnący ruch turystyczny po pandemii, przy jednoczesnych wysokich cenach paliwa, transport zbiorowy będzie odgrywał jeszcze większą rolę w zapewnieniu wygodnego i przystępnego cenowo środka transportu – zauważa Michał Leman – Wierzymy, że największa jak do tej pory oferta FlixBusa w Polsce, będzie odpowiedzią na to zapotrzebowanie i umożliwi łatwe podróże dla każdego. Cieszymy się, że będziemy mogli realizować ten plan z blisko 30 lokalnymi partnerami autobusowymi, z którymi wspólnie przetrwaliśmy czas pandemii i którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierają nas również w niesieniu pomocy osobom dotkniętym wojną w Ukrainie.

Reakcja FlixBusa na kryzys w Europie 

Już w pierwszych dniach od wybuchu wojny FlixBus zapewnił dodatkowe linie kursujące spod granicy polsko-ukraińskiej i zaoferował darmowe przejazdy osobom uciekającym z Ukrainy.  - Cały czas na bieżąco reagujemy na potrzeby osób przemieszczających się po Europie i dostosowujemy do tego naszą ofertę. Tylko na liniach ukraińskich od momentu wybuchu wojny liczba pasażerów zwiększyła się aż trzykrotnie. – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i w krajach bałtyckich – W obliczu tej niewyobrażalnej tragedii chcemy wszystkim uchodźcom zapewnić jak najbardziej dogodną drogę dotarcia do miejsc docelowych.

Działania pomocowe FlixBusa nie ograniczyły się jednak wyłącznie do zwiększenia dostępności połączeń. Firma, wraz z lokalnymi partnerami autobusowymi, rozpoczęła również zorganizowany transport osób z Ukrainy, w tym dla dzieci z ukraińskich domów dziecka, wraz z ich opiekunami (we współpracy z UN Global Compact oraz fundacją Happy Kids). FlixBus koordynuje także dostawy zaopatrzenia i darów ze zbiórek we współpracy z wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce i w Europie. Ponadto, FlixMobility uruchomiło program wsparcia w zatrudnieniu, otwierając wszystkie rekrutacje dla osób, które w wyniku wojny utraciły swoją pracę lub zostały zmuszone do opuszczenia kraju. Firma zapewnia, że dla tych osób praca będzie możliwa w trybie zdalnym, niezależnie od miejsca pobytu, również po powrocie do kraju.

Nowe zasady bezpieczeństwa i higieny 

Pomimo stopniowego znoszenia części obostrzeń pandemicznych, obowiązujących również w transporcie zbiorowym, FlixBus nadal ze szczególną uwagą będzie dbał o warunki sanitarne. W celu ochrony zdrowia pasażerów i kierowców w dalszym ciągu będą stosowane niektóre z zasad wprowadzonych w czasie pandemii, między innymi takie jak odprawa poprzez środkowe drzwi pojazdu, dostępność płynu do dezynfekcji na pokładzie czy regularna wentylacja wnętrz. Zgodnie z ostatnimi wytycznymi polskiego rządu dot. zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa m.in. w transporcie publicznym, na pokładzie FlixBusa będzie to również nieobowiązkowe – jednak tylko podczas podróży odbywających się na terenie Polski oraz tych krajów, które tego również nie wymagają. W przypadku planowania podróży międzynarodowych FlixBus rekomenduje zwrócenie uwagi na bieżące regulacje obowiązujące na terenie innych państw.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze