Flixbus

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Flixbus

FlixBus kończy pandemię z przytupem! Nowa powiększona oferta na sezon wiosenno-letni

2022-04-05 4:15

FlixBus ogłosił pełną ofertę na okres wiosenno-letni, w tym również linie sezonowe. W tegorocznej siatce znajdzie się łącznie niemal 350 miast w Polsce i Europie, co oznacza więcej możliwości przejazdów niż kiedykolwiek wcześniej, również przed pandemią. Kalendarz rezerwacyjny jest otwarty aż do 6 listopada, aby ułatwić pasażerom długoterminowe planowanie podróży.

Flixbus rusza z nową ofertą na wiosnę i lato

Ze względu na obecną sytuację w Europie część dodatkowych połączeń została uruchomiona w przyśpieszonym trybie, a firma cały czas prowadzi szereg dodatkowych działań dla wsparcia Ukrainy, m.in. oferując uchodźcom bezpłatne przejazdy. – Planując tegoroczną siatkę połączeń zależało nam na tym, aby nie tylko odbudować ofertę sprzed pandemii, ale też wreszcie zaoferować pasażerom nowe możliwości podróży. – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich. – Choć start większości połączeń z wiosenno-letniego kalendarza był zaplanowany na początek kwietnia, to ze względu na wybuch wojny w Ukrainie zdecydowaliśmy się na natychmiastowe uruchomienie części z nich jeszcze w lutym, ze szczególnym uwzględnieniem kursów z przygranicznych miast.

Pieniądze to nie wszystko

W szczycie sezonu liczba linii dostępnych w ramach zielonej siatki wyniesie ponad 110, co pozwoli pasażerom na dotarcie do łącznie 175 miast w Polsce i 170 w Europie. Tegoroczna wiosenno-letnia oferta FlixBusa będzie tym samym o 20% większa w porównaniu do tego samego okresu z 2019 roku. Miasta, w których FlixBus wznawia swoje funkcjonowanie w sezonie to m.in.: Malbork, Ełk, Zamość, Ustrzyki Dolne i Ustrzyki Górne, Łeba, Ustka, Krynica Morska. Wśród zupełnie nowych miast w ofercie FlixBus Polska znajdą się m.in. Ryki, Garwolin, Kamień Pomorski, Pabianice czy Rewal. Pojawiają się też całkiem nowe relacje, takie jak np.: Chełm – Katowice, Wrocław – Mannheim, Tallin – Berlin, czy Kraków – Paryż. FlixBus przywraca także bezpośrednie połączenia do Włoch i Chorwacji.

Przykładowe trasy najciekawszych letnich linii sezonowych FlixBusa (główne przystanki): 

  •        1307: Wrocław: Poznań – Toruń – Gdańsk – Władysławowo – Karwia (od 15.06)
  •        N1392: Poznań – Łódź – Kraków – Polańczyk – Ustrzyki Górne (od 15.06)
  •        N1283: Kraków – Bratysława – Zadar – Split (od 23.06)
  •        N1350/1350: Warszawa – Bydgoszcz – Mielno – Ustronie Morskie – Mrzeżyno (od 24.06)
  •        1201: Warszawa – Elbląg – Stegna – Kąty Rybackie – Krynica Morska (od 25.06)

- Biorąc pod uwagę wzmożony ruch migracyjny związany z wojną oraz rosnący ruch turystyczny po pandemii, przy jednoczesnych wysokich cenach paliwa, transport zbiorowy będzie odgrywał jeszcze większą rolę w zapewnieniu wygodnego i przystępnego cenowo środka transportu – zauważa Michał Leman – Wierzymy, że największa jak do tej pory oferta FlixBusa w Polsce, będzie odpowiedzią na to zapotrzebowanie i umożliwi łatwe podróże dla każdego. Cieszymy się, że będziemy mogli realizować ten plan z blisko 30 lokalnymi partnerami autobusowymi, z którymi wspólnie przetrwaliśmy czas pandemii i którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierają nas również w niesieniu pomocy osobom dotkniętym wojną w Ukrainie.

Reakcja FlixBusa na kryzys w Europie 

Już w pierwszych dniach od wybuchu wojny FlixBus zapewnił dodatkowe linie kursujące spod granicy polsko-ukraińskiej i zaoferował darmowe przejazdy osobom uciekającym z Ukrainy.  - Cały czas na bieżąco reagujemy na potrzeby osób przemieszczających się po Europie i dostosowujemy do tego naszą ofertę. Tylko na liniach ukraińskich od momentu wybuchu wojny liczba pasażerów zwiększyła się aż trzykrotnie. – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i w krajach bałtyckich – W obliczu tej niewyobrażalnej tragedii chcemy wszystkim uchodźcom zapewnić jak najbardziej dogodną drogę dotarcia do miejsc docelowych.

Działania pomocowe FlixBusa nie ograniczyły się jednak wyłącznie do zwiększenia dostępności połączeń. Firma, wraz z lokalnymi partnerami autobusowymi, rozpoczęła również zorganizowany transport osób z Ukrainy, w tym dla dzieci z ukraińskich domów dziecka, wraz z ich opiekunami (we współpracy z UN Global Compact oraz fundacją Happy Kids). FlixBus koordynuje także dostawy zaopatrzenia i darów ze zbiórek we współpracy z wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce i w Europie. Ponadto, FlixMobility uruchomiło program wsparcia w zatrudnieniu, otwierając wszystkie rekrutacje dla osób, które w wyniku wojny utraciły swoją pracę lub zostały zmuszone do opuszczenia kraju. Firma zapewnia, że dla tych osób praca będzie możliwa w trybie zdalnym, niezależnie od miejsca pobytu, również po powrocie do kraju.

Nowe zasady bezpieczeństwa i higieny 

Pomimo stopniowego znoszenia części obostrzeń pandemicznych, obowiązujących również w transporcie zbiorowym, FlixBus nadal ze szczególną uwagą będzie dbał o warunki sanitarne. W celu ochrony zdrowia pasażerów i kierowców w dalszym ciągu będą stosowane niektóre z zasad wprowadzonych w czasie pandemii, między innymi takie jak odprawa poprzez środkowe drzwi pojazdu, dostępność płynu do dezynfekcji na pokładzie czy regularna wentylacja wnętrz. Zgodnie z ostatnimi wytycznymi polskiego rządu dot. zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa m.in. w transporcie publicznym, na pokładzie FlixBusa będzie to również nieobowiązkowe – jednak tylko podczas podróży odbywających się na terenie Polski oraz tych krajów, które tego również nie wymagają. W przypadku planowania podróży międzynarodowych FlixBus rekomenduje zwrócenie uwagi na bieżące regulacje obowiązujące na terenie innych państw.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze