Ostatni dzwonek na niższy prąd! We wtorek mija termin

2019-08-12 12:41 oprac. AG
 energia/energetyka/prąd
Autor: Materiały prasowe energia/energetyka/prąd

Przedsiębiorcy, którzy nie chcą płacić wyższych rachunków za prąd, muszą się spieszyć. 13 sierpnia (wtorek) mija termin dla firm na złożenie u dostawcy energii oświadczenia, które uprawnia do zamrożenia cen energii w II półroczu tego roku. Uwaga – wnioski trzeba składać bezpośrednio w siedzibie przedsiębiorstwa obrotu. Tylko wtedy mamy pewność, że w ogóle będą one uwzględnione.

Coraz mniej czasu na złożenie wniosków o niższe opłaty za prąd. We wtorek 13 sierpnia mija termin złożenia wniosków. Aby mieć pewność, że będą rozpatrzone, trzeba je złożyć w siedzibie przedsiębiorstwa obrotu – u sprzedawcy prądu.

Co z podwyżkami cen prądu

W tym przypadku dochowania terminu nie stanowi nadanie oświadczenia na poczcie. Dokumenty muszą 13 sierpnia fizycznie znaleźć się w przedsiębiorstwie obrotu. Co bardzo ważne, dla spóźnialskich nie będzie żadnego usprawiedliwienia – nawet choroba czy nieobecność w kraju. Jeżeli się tego terminu nie dochowa, to uprawnienie do gwarancji ceny w drugim półroczu po prostu przepadną.

Prąd droższy nawet o połowę?

Zamrożenie cen prądu do końca tego roku na poziomie z 30 czerwca 2018 roku przewiduje tzw. ustawa prądowa. Oznaczać to może niższe rachunki nawet o 30 proc. Na razie tylko do końca tego roku. Ale i tak może to być spora oszczędność. Skorzystać z tego mogą tylko uprawnione podmioty (m.in. mikro- i małe przedsiębiorstwa, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, jednostki samorządu terytorialnego, jednostki budżetowe oraz uczelnie publiczne). Początkowo termin na składanie wniosków o niższe opłaty upływał 27 lipca. Jednak ze względu na duże zainteresowanie i krótki termin postanowiono go wydłużyć do 13 sierpnia.

Najnowsze