Więcej pieniędzy w portfelach Polaków. Rozsyłane są specjalne wiadomości

2021-11-24 15:35
portfel dług
Autor: flickr/Marco Verch

Nowy rok będzie obfitował w zmiany w przepisach, które w ogromnym stopniu wpłyną na zawartość naszych portfeli. Ustawy składające się na Polski Ład zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw, co oznacza, że wejdą w życie od 1 stycznia 2022 roku. Czy na reformie podatkowej rządu Mateusza Morawieckiego Polacy stracy czy zyskają? Tego można dowiedzieć się ze specjalnej broszury, którą rządzący wysyłają do podatków. Znajdziecie ją w naszej galerii.

Polski Ład 2022. Rząd rozsyła ulotki

Polski Ład jest już pewny. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie, a dokument został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Część zmian wejdzie w życie już 1 stycznia 2022 roku. Jedną z grup, które obejmą zmiany są emeryci o świadczeniach poniżej 2500 zł. Już od 1 stycznia 2022 renty i emerytury, a także pensje wielu Polaków będą wyższe. Szacuje się, że Polski Ład poprawi budżety 65 proc. polskich emerytów. Ale zyskają również seniorzy otrzymujący wyższe świadczenia, ponieważ zapłacą podatek jedynie od kwoty przekraczającej 2500 zł brutto. - Kwota wolna od podatku w PIT wzrośnie do 30 tys. zł, opodatkowane stawką 32 proc. będą dochody powyżej 120 tys. zł.

O zmianach płynących z Polskiego Ładu Polacy mają być poinformowani za pomocą ulotek, które rząd rozsyła do 15 mln obywateli. Część z nich już je otrzymała. Broszury zatytułowane "Niższe podatki i więcej pieniędzy w portfelach Polaków" będą jeszcze wysyłane na początku przyszłego roku. Co się w nich znajduje? Sprawdź w naszej galerii poniżej.

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: Rząd stracił kontrolę nad cenami

POLSKI ŁAD. Główne zmiany:

  • podwyższenie kwoty wolnej od podatku dochodowego od osób fizycznych do 30 000 złotych
  • emerytury bez podatku do 2500 złotych brutto
  • podwyższenie pierwszego progu podatkowego do 120 000 złotych
  • wprowadzenie tzw. ulgi dla klasy średniej;
  • ograniczenie pracy na "czarno"
  • wyższa kwota składki zdrowotnej dla przedsiębiorców

Co znajdziemy ulotce o Polskim Ładzie "Niższe podatki i więcej pieniędzy w portfelach Polaków"? Rządzący przekonują, że na zmianach skorzyta 8 milionów emerytów - dzięki emeryturze bez podatku i zerowym PIT dla pracujących seniorów. Łącznie korzystne zmiany mają objąć ok. 18 mln Polaków, którzy - jak czytamy w ulotce - zaoszczędzą ok. 17 mld złotych. 

Sonda
Polski Ład. Jakie zmiany w podatkach Cię czekają?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze