Amazon tworzy w Polsce swoją armię i zachęca wojskowych do pracy

2018-06-17 12:00
Amazon
Autor: Reuters Amazon

Amazon posiada w Polsce już pięć magazynów i zatrudnia ok. 5 tys. pracowników. Choć nadal internuaci nie mogą skorzystać z polskojęzycznej strony internetowej giganta e-handlu, to firma startuje w naszym kraju z nowym pomysłem. Amazon chce zatrudnić byłych wojskowych, a w szczególności oficerów. 

Program Amazon Military jest znany w USA już od kilku lat, w Europie jest prowadzony od końca 2017 roku. Teraz trafia do Polski, a pierwsi oficerowie już zostali zrekrutowani przez amerykańskiego giganta.

- Program jest dedykowany byłym oficerom i starszym podoficerom z dużym doświadczeniem, zarówno w polskiej armii, jak i np. w szeregach NATO, którzy sprawdzili się w roli dowódcy i są zaznajomieni z prowadzeniem operacji logistycznych oraz pracą z nowoczesnymi technologiami - opowiada Marzena Więckowska, PR manager Amazona w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Choć Amazon zapewnia, że każdy, kto nosił polski mundur, niezależnie od stopnia, jest mile widziany w firmie, to program jest adresowany do tych, którzy w wojsku sporo osiągnęli. Na przykład oficerski stopień. Na co mogą liczyć w szeregach Amazona?

Firma zapewnia, że były żołnierz z sukcesami na koncie może liczyć na karierę w iście wojskowym stylu.

- Na początek oficer otrzyma stanowisko Area Managera w centrum logistyki i będzie nadzorował 50-100 pracowników. Awans następuje po 6-12 miesiącach na stanowisko Operations Managera, odpowiedzialnego za realizację projektów krajowych i międzynarodowych i zarządzającego ok. 200 osobami. Po kolejnych dwóch latach znów otrzyma możliwość promocji – tym razem na Senior Operations Managera, który zarządza połową centrum. Pod koniec pięcioletniego okresu najlepsi obejmą stanowisko General Managera - opowiada Więckowska. Dodaje, że taki menedżer ma pod sobą od 3 do 5 tys. osób. W większości światowych armii tyloma ludźmi zarządza oficer w randze pułkownika.

Amazon zapewnia, że poszukuje oficerów do wszystkich polskich centrów logistycznych, które są we Wrocławiu, Poznaniu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz w Sosnowcu. Niektórzy będą potem też mogli dostać się do międzynarodowych oddziałów firmy. Firma nie zdradza, na jaką pensję może liczyć były dowódca. Zapewnia jednak, że proponowane jest "konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjne benefity".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze