mBank

i

Autor: Marcin Morawski mBank

Aplikacja mBanku dostępna dla kolejnych klientów. Została zintegrowana z Huawei Mobile Services

2020-12-07 3:25

Aplikacja mBanku, od maja dostępna w AppGallery, została zintegrowana z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei opartych o HMS otrzymują pełnoprawne, w pełni transakcyjne narzędzie do wygodnego zarządzania swoimi finansami.

mBank był pierwszym bankiem, który w maju tego roku wprowadził swoją aplikację mobilną do AppGallery. Do tej pory była ona dostępna dla użytkowników starszych modeli urządzeń opartych o GMS. Teraz będą mogli się nią cieszyć użytkownicy najnowszych smartfonów i tabletów Huawei, w tym najnowszego smartfona Mate 40 Pro.

ZOBACZ TAKŻE: Rewolucja w Empiku. Wybierasz towar z półki, uruchamiasz smartfon i wychodzisz ze sklepu

– Integracja aplikacji partnera z HMS jest naszym priorytetem, cieszymy się, że z aplikacji mBanku mogą już korzystać użytkownicy wszystkich naszych urządzeń, niezależnie od modelu. Mamy wśród użytkowników wielu klientów mBanku, którzy na tę wiadomość czekali. Takie sukcesy sprawiają, że zaufanie sektora finansowego do AppGallery rośnie – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

– W mBanku aplikacja mobilna to nie dodatek do bankowości internetowej a pełnoprawny kanał dostępu. Dziś korzysta z niej regularnie ponad 2,2 mln naszych klientów. Od początku było dla nas jasne, że będziemy się rozwijać i udostępniać aplikację na systemy ważne dla naszych klientów – mówi Leszek Piekut, kierujący wydziałem rozwoju kanału mobile w mBanku.

Aplikacja mBanku na urządzeniach Huawei z HMS obsługuje płatności mobilne Blik (nie obsługuje płatności Google Pay). Aplikacja mBanku oferuje użytkownikom takie funkcje jak QR kody, skanowanie faktur oraz Mapy, które dla urządzeń Huawei z HMS zostaną udostępnione niebawem.

CZYTAJ KONIECZNIE: Nowy głośnik premium Huawei Sound jest już dostępny w Polsce

W AppGallery znajduje się już osiem aplikacji bankowych, w tym dwie z nich są zintegrowane z HMS – to właśnie aplikacja mBanku i aplikacja IKO należąca do PKO Banku Polskiego. Te dwie aplikacje są dostępne zarówno na urządzeniach Huawei z GMS, jak i na najnowszych smartfonach i tabletach opartych o HMS. Aplikacje PeoPay i PeoPay Kids należące do Banku Pekao S.A., a także aplikacje Idea Banku, Nest Banku oraz dwie aplikacje Getin Noble Banku – Getin Mobile i Noble Mobile, są na razie dostępne dla użytkowników urządzeń Huawei z GMS. Ich integracja z HMS jest w toku.

Super Raport 07.12 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz Waldemar Buda - wiceminister funduszy i polityki regionalnej, PiS)
Najnowsze