nowe technologie

i

Autor: materiały prasowe nowe technologie

Dell Technologies wprowadza rozwiązania APEX Custom Solutions

2021-07-07 17:16

Dell Technologies (NYSE:DELL) wprowadza na polski rynek APEX Custom Solutions, najszersze w branży portfolio infrastruktury w modelu as-a-Service. Elastyczne opcje płatności umożliwiają organizacjom dostęp m.in. do serwerów, pamięci masowej, urządzeń sieciowych, wirtualizacji i ochrony danych.

Rozwiązania APEX Custom Solutions pozwalają organizacjom nadążać za szybko zmieniającym się otoczeniem biznesowym. Po podjęciu współpracy z Dell Technologies, firmy mogą uprościć proces planowania, wdrażania, zarządzania i serwisowania całej infrastruktury IT oraz wybrać, jak chcą z niej korzystać i jak za nią płacić. Klienci mają również możliwość skalowania infrastruktury w zależności od potrzeb, np. by wprowadzić nowe aplikacje lub rozpocząć nowe projekty. Dell Technologies wraz z partnerami zadba o architekturę i zarządzanie elastycznie dobranej infrastruktury.

Na czym polega rozwiązanie APEX Custom Solutions? 

Dell Technologies pomaga organizacjom określić indywidualne wymagania dotyczące sprzętu, oprogramowania i usług z myślą o zdefiniowaniu ich obecnych i przyszłych potrzeb. Następnie nowa technologia jest instalowana i natychmiast udostępniana klientom. Automatyczne narzędzia monitorowania pozwalają szybko reagować na nowe zgłoszenia serwisowe, zmieniające się obciążenia robocze i zmiany wprowadzane przez firmę w celu zwiększenia elastyczności IT. Klienci mogą również dostosowywać konfiguracje do swoich obciążeń, co pozwala uniknąć nadwyżki zasobów i kontrolować koszty. Płatności podlegają tylko faktycznie wykorzystane zasoby.

ZOBACZ: Dell i Microsoft razem z Windows 11 odmienią rynek komputerów

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii

- Organizacje w Polsce szybko wdrażają technologie, aby zapewnić sobie długoterminowy sukces biznesowy. Jednak brak budżetu i zasobów oznacza, że poszukują one bardziej zwinnego i prostszego sposobu na kontynuowanie inwestycji w technologie. Wprowadzając APEX Custom Solutions, Dell Technologies umożliwia klientom pokonanie barier transformacji systemów informatycznych. Rozwiązania te pozwalają firmom nabywać infrastrukturę i usługi, a płacić tylko za to, z czego korzystają, z możliwością skalowania w górę i w dół. Ponadto, firmy mogą dzięki nim szybciej rozpoczynać korzystanie z technologii, co przekłada się na lepszą realizację celów biznesowych - mówi Dariusz Piotrowski, General Manager w Dell Technologies Polska.

APEX Flex on Demand działa na zasadzie elastycznego modelu konsumpcji pay-per-use dla niestandardowych konfiguracji. Elastyczna pojemność jest dostarczana i mierzona na poziomie produktu. Klienci mogą m.in. sami określać okres użytkowania, minimalne zobowiązania i limity kosztów.

APEX Data Center Utility również oferuje istotną elastyczność konfiguracji, co pozwala organizacjom obsługiwać część lub całość operacji w centrum danych w modelu pay-per-use. Za comiesięczną opłatę w oparciu o rzeczywiste zużycie, Dell Technologies może obsługiwać centrum danych i zarządzać nim oraz jego eksploatacją. Nie ma przy tym żadnych minimalnych wymagań dotyczących pojemności Data Center Utility. Raportowanie uzależnione jest od indywidualnych potrzeb klientów.

APEX Custom Solutions dostępne dla partnerów handlowych w Polsce 

APEX Custom Solutions przyśpiesza transformację cyfrową. Partnerzy Dell Technologies decydujący się na to rozwiązanie otrzymują możliwość generowania dodatkowych przychodów m.in. poprzez nowe możliwości zwiększania marży. Od teraz dostawcy mogą odgrywać istotną rolę w procesie oceny oraz wspierania swojej bazy klientów, pomagając im optymalizować koszty, zasoby oraz wydajność.

Najnowsze