Nowe technologie

Etui dla OPPO Find N2 Flip autorstwa Zulu Kuki wydrukujesz w 3D

2023-03-21 10:53

Współpraca OPPO z Zulu Kuki, artystą wizualnym i pasjonatem nowych technologii, wchodzi na nowy etap wraz z udostępnieniem fanom marki i użytkownikom Internetu projektu autorskiego etui dla składanego smartfona OPPO Find N2 Flip jako plik STL. Dzięki temu każda zainteresowana osoba będzie mogła samodzielnie wydrukować oryginalne etui w 3D.

OPPO po raz kolejny zaprosiło do współpracy Łukasza Pączkowskiego – szerzej znanego jako Zulu Kuki – artystę wizualnego, jednego z najciekawszych projektantów w naszym kraju. W ramach kampanii OPPO Find N2 Flip, producent poprosił Zulu Kuki o zainspirowanie się designem najnowszego pionowo składanego smartfona marki i stworzenie wyjątkowego projektu – autorskiego etui wraz z boxem, w którym zmieści się pudełko smartfona. Zarówno etui, jak i box zostały wydrukowane przez projektanta w drukarce 3D.

- Stworzenie case dla OPPO Find N2 Flip było dla mnie sporym wyzwaniem, a także ogromną lekcją. Zaczynając od podróży do Londynu na globalną premierę modelu, przez niezliczone ilości prototypów wydrukowanych w mojej pracowni, kończąc na zaprezentowaniu projektu na stoisku marki podczas targów MWC w Barcelonie. Ostatnim elementem układanki jest oddanie obudowy w Wasze ręce. Nie można jej kupić. Wraz z marką OPPO podjęliśmy decyzje by udostępnić projekt jako plik (.stl), który możecie sobie wydrukować - tak o współpracy z OPPO mówi sam Zulu Kuki.

Na decyzję o udostępnieniu pliku STL wpłynęły również wyniki badania „Design a użyteczność – czego chcą polscy użytkownicy smartfonów?”, które ARC Rynek i Opinia w 2022 roku przeprowadziło na zlecenie OPPO. Zgodnie z nimi prawie 80 procent badanych przyznało, że chroni obudowę smartfona, z czego połowa korzysta z etui ochronnego. Preferowane są nieprzezroczyste obudowy (60 proc.).

Tańczące z promocjami 16-03-2023
Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze