Fokus TV: 28 kwietnia startuje bezpłatna telewizja - w kablówkach i mulipleksie

2014-04-28 11:35

Fokus TV, bezpłatna telewizja o profilu edukacyjno-poznawczym dostępna na MUX 1, w większości sieci kablowych i poprzez anteny satelitarne będzie dostępna już od 28 kwietnia.

Oferta Fokus TV składa się z programów o charakterze edukacyjnym, które prezentują wiedzę w przystępny i zrozumiały dla każdego, a także z filmów dokumentalnych i paradokumentalnych o różnorodnej tematyce (historycznej, przyrodniczej, społecznej). Produkcje własne przygotowane na zlecenie nowej stacji to m.in. „Tajemnice historii”, „Para daje radę”, „Lista Fokusa”, „Wehikuł czasu”, „Horoskop”, „A to ciekawe!”.

„Tajemnice historii” to autorski program Radka Kotarskiego o znanych i nieznanych faktach nierzadko spowitych aurą tajemniczości i niejasności, dotyczących zarówno pradziejów Polski, jak i historii najnowszej.

Program „Para daje radę” prowadzi para w życiu i w pracy - Monika Tarka i Robert Kilen, znani z porannego show w Radiu WAWA. Ich program jest nowoczesnym i dynamicznie realizowanym magazynem poradnikowo-rozrywkowym na tematy uniwersalne i bliskie widzom (zdrowie, uroda, dom, bezpieczeństwo, finanse, relacje w rodzinie, wychowanie, zwierzęta domowe, podróże, pielęgnacja ogrodu).

Program rankingowy „Lista Fokusa” przedstawia zestawienia na różnorodne tematy, opatrzone komentarzem zarówno ekspertów, jak i laików. „Wehikuł czasu” to program o charakterze edukacyjnym, informacyjnym i rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne i naukowe związane z dniem, w którym emitowany jest program.

„Horoskop” na każdy dzień tygodnia poprowadzą Anna Kandeger i Tomasz Bednarek. „A to ciekawe!” to krótkie informacje i ciekawostki ze świata prezentowane w lekki i przystępny sposób. W programie poruszane będą tematy z m.in. takich dziedzin, jak: nauki ścisłe, natura, historia cywilizacji, historia powszechna, sport, zdrowie.

Fokus TV to telewizja  dla całej rodziny. W pasmach codziennych znajdzie się oferta zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Pasmo dla dzieci i młodzieży to filmy i bajki, których głównym celem jest edukacja i rozrywka. Przykładowo, nauka języka angielskiego odbywa się poprzez oglądanie anglojęzycznych bajek animowanych w oryginalnych wersjach językowych.

Poradnikowe pasmo kobiece tworzą programy poradnikowe poruszające szeroki zakres tematów ważnych dla każdej kobiety - od macierzyństwa przez zdrowie i urodę po kwestie związane z prowadzeniem domu. Na ofertę dla mężczyzn składają się programy kryminalne, szokujące dokumenty czy filmy przedstawiające sporty ekstremalne.

Każdy wieczór w tygodniu ma swój odrębny charakter. Poniedziałki to czas przeznaczony dla miłośników przeszłości, której tajemnice będą mogli zgłębiać w cyklu „Poniedziałki z historią". W poniedziałkowej ofercie znajdują się także filmy przyrodnicze, nadawane w cyklu „Dzika planeta”.

We wtorki oglądać można fascynujące filmy dokumentalne w cyklu „Wydarzenia, które zmieniły świat”. Środy poświęcone są tematom związanym z człowiekiem - w pasmach „Oto człowiek” i cyklu dokumentów społecznych poruszane są takie tematy, jak: psychologia, fizjologia, antropologia, medycyna, a także różnorodne zjawiska społeczne, odmienności kulturowe i tradycje.

„Mocne piątki” oglądać można mocne, szokujące dokumenty: filmy nakręcone z narażeniem życia, pokazujące trudno dostępne utajnione zjawiska społeczne, demaskujące wstydliwe tajemnice czy przyprawiające o dreszczyk emocji zjawiska paranormalne.

Późnym wieczorem emitowane będą programy edukacyjno-poradnikowe w cyklu „Strefa intymna”. W soboty zapoznać się można z biografiami znanych osób, które wpisały się w historię i kulturę, z kolei w niedziele oglądać można najlepsze pełnometrażowe filmy dokumentalne, których premiery odbiły się szerokim echem w mediach.

Bezpłatny kanał Fokus TV dostępny będzie na MUX 1 (multipleks pierwszy cyfrowej telewizji naziemnej). W telewizorach z włączoną usługą LCN Fokus TV znajdzie się na kanale 18. Pojawi się także w większości sieci kablowych, m.in. UPC, Vectra, Multimedia Polska, Inea, Toya, Netia oraz na platformach satelitarnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE