Star Stable Entertainment

i

Autor: materiały prasowe

Nowe technologie

Kampania Star Stable Entertainment przeciw stereotypom i dyskryminacji dziewcząt

2022-09-13 5:25

Star Stable Entertainment uruchamia nową platformę "Ride with Us”. To początek inicjatywy, mającej na celu podważenie i odrzucenie stereoty-pów dotyczących dziewcząt i młodych kobiet, które łączy pasja do koni. W ramach kampanii, przez najbliższy miesiąc gracze Star Stable Online będą mogli wziąć udział w aktywnościach online, wspierając przy tym projekty charytatywne.

Siła płynąca z pasji

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Star Stable Entertainment przez międzynarodową grupę badawczą YouGov, stajnia jest platformą startową dla błyskotliwych karier. Spośród biorących udział w badaniu aktywnych jeźdźców będących aktywnych zawodowo, aż co czwarty (27%) respondent zajmował stanowisko kierownicze. Badanie ujawniło również silny związek między jazdą konną a pozytywnymi emocjami odzwierciedlonymi w odpowiedziach społeczności konnej na temat tego, jak jazda konna wpływa na ich samopoczucie – 52% z nich odpowiedziało, że podczas jazdy czuje się "swobodnie", 40% „czuje, że żyje”, 37% odczuwa „radość” a 30% towarzyszy przypływ „odwagi”.  

W osobnym badaniu skierowanym do graczy gry Star Stable Online, cyfrowo odwzorowana jazda na koniach była związana z silnymi pozytywnymi odczuciami i rozwojem osobistym. Jako główne korzyści z gry 58,6% osób wymieniło zawieranie przyjaźni. 32,2% osób gra pomogła w budowaniu pewności siebie, 31,1% w rozwiązywaniu problemów, a 28,7% ankietowanych wskazało na zwiększenie umiejętności obchodzenia się z końmi.

Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk

– Połączenie aktywnego jeździectwa z graniem w gry online to doskonała kombinacja dla każdej dziewczyny, która chce pracować nad swoimi umiejętnościami kognitywnymi, pewnością siebie i umiejętnościami przywódczymi – uważa Therése Forssell Lagerstam w odniesieniu do nowych badań z renomowanej uczelni i instytucji badawczej Karolinska Institute.    

Skąd się wzięła „koniara”?

Jak wiele dziedzin zdominowanych przez kobiety, pasja do koni często spotyka się z próbą umniejszenia jej roli poprzez protekcjonalność i stereotypy - jednym z przykładów jest określenie "koniara". Badanie YouGov pokazało, że kojarzy się ono ze stereotypami takimi jak "obsesyjna" (48%), "dziwna" (42%), "irytująca" (36%) i "szalona" (35%). 10% uczestników badania spotkało się z szykanami z powodu swojego zainteresowania końmi, przy czym liczba ta jest wyższa w USA (19%), w porównaniu z Niemcami (10%), Wielką Brytanią (6%) i Polską (5%). W ankiecie przeprowadzonej wśród graczy aż 42,4% doświadczyło negatywnego postrzegania swojej osoby w związku z graniem w gry związane z jeździectwem i końmi.

– Jazda konna i dziewczyny, których pasją są konie, są traktowane inaczej. Wynika to ze stereotypów związanych z płcią. Gdy ludzie używają słów “obsesja”, “szaleństwo” i “irytacja”, to tak naprawdę stoi za tym obawa przed zdeterminowanymi, pełnymi pasji i silnej woli dziewczynami, które pasjonują się końmi – podkreśla Therése Forssell Lagerstam.

Społeczność graczy przeciwko stereotypom 

W walce ze stereotypami pomóc ma Platforma "Ride with Us", której uruchomieniu towarzyszyć będzie szereg aktywności online, z muzyką i wydarzeniami, które odbywać się będą przez najbliższy miesiąc, aż do października. Platforma umożliwi społeczności Star Stable połączenie się i współtworzenia pozytywnych zmian w kreatywny, inspirujący i angażujący sposób - na przykład, w grze Stars Stable gracze będą mogli odebrać i założyć unikalną bluzę.

Za każdą odebraną bluzę Star Stable przekaże równowartość jednej szwedzkiej korony do jednej z partnerskich organizacji charytatywnych.  Na platformie "Ride with Us" globalna społeczność Star Stable będzie mogła wybrać inicjatywy charytatywne, które będzie wspierać i z którymi będzie współpracować.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?

– Bliskie relacje z naszą społecznością codziennie wnoszą zmiany w to, co i jak robimy w Star Stable i przekształciły Star Stable Online w największą i najszybciej rozwijającą się grę online o koniach na świecie. Platforma Ride with Us jest naturalnym kolejnym krokiem w tej relacji i oferuje naszej społeczności możliwość zaangażowania, wkładu i współtworzenia kolejnego rozdziału przygody Star Stable – mówi Therése Forssell Lagerstam.

Star Stable Entertainment jest twórcą najszybciej rozwijającej się gry przygodowej z końmi na świecie – Star Stable Online, z ponad 21 milionami zarejestrowanych użytkowników w 180 krajach, obsługiwanej w 14 językach. Star Stable Entertainment dostarcza rozwijającą się platformę gier i rozrywki, która inspiruje powiązania społecznościowe, przygody i kreatywność wśród społeczności graczy. W 2011 roku Star Stable Entertainment urosło do rangi wielokanałowej firmy rozrywkowej. To miejsce, w którym są realizowane projekty niezależnej wytwórni płytowej, seriale animowane, seriale książkowe, komiksy i aplikacje mobilne. Firma posiada zespół ponad 180 pracowników, pochodzący z 25 różnych krajów na całym świecie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze