Przedsiębiorco, te aplikacje ułatwią Ci pracę. Poznaj najlepsze, najbardziej przydatne aplikacje mobilne

2022-06-18 14:05
aplikacje mobilne/smartfony
Autor: Shutterstock

Obecnie w wielu przedsiębiorstwach kadra zarządzająca, ale także pracownicy korzystają ze smartfonów służbowych głównie w celu wykonywania połączeń telefonicznych. Warto jednak zaopatrzyć telefon w przydatne aplikacje, które w znaczny sposób mogą ułatwić pracę. Jakie aplikacje najbardziej są polecane w biznesie?

Antywirus to podstawa, by chronić Twoje dane i Twój smartfon

Warto zdecydować się na dodatkowe oprogramowanie antywirusowe, aby zabezpieczyć swój telefon przed niechcianymi wirusami. W przypadku instalacji różnych aplikacji należy jednak upewnić się, że pochodzą ze sprawdzonego źródła, w innym przypadku możemy narazić się na wprowadzenie do urządzenia złośliwego wirusa. Użytkownicy mają do wyboru mnóstwo bezpłatnych antywirusów, które niekiedy mogą okazać się kiepskiej jakości. Często zamieszczane recenzje są fałszywe bądź wykupione, dlatego w kwestii opinii lepiej jest zachować pewien dystans. Warto skorzystać z programu pochodzącego od sprawdzonego producenta, który na bieżąco będzie monitorował stan smartfona. Najlepszym antywirusem okazuje się być płatny Norton Mobile Security, TotalAV Antiwirus & VPN i Bitdefender Mobile Security.

Aplikacje w biznesie. Usprawnij pracę z Microsoft 365

Z pakietu Microsoft można korzystać nie tylko z laptopa, ale także ze smartfonu w wersji mobilnej. Do najbardziej popularnych programów należy Word, PowerPoint, Excel, Outlook, Teams do spotkań online, a także OneDrive czy SharePoint. Oprócz nich warto zainstalować dodatkową aplikację, jaką jest Microsoft To Do. Dzięki niej pracownik w prosty sposób sporządzi swój harmonogram zadań. To rozbudowany planer, który pozwoli na tworzenie list, do których dostęp mogą mieć również inni pracownicy korzystający z aplikacji.

e–Polska Cyberbezpieczeństwo

Notatki na urządzeniu mobilnym 

W obecnych czasach wiele osób preferuje korzystanie z notatek wprowadzanych do telefonu, niż tych zapisanych na kartkach papieru. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą wszystkie informacje przechowywać w jednym miejscu bez ryzyka, że niektóre z nich się zgubią. Klasyczny notatnik można znaleźć na każdym telefonie, jednak posiada on mały wachlarz funkcji. Przedsiębiorcy zwykle używają notatnika Microsoft OneNote oraz Google Keep.

Zlecanie zadań i ich kontrolowanie. Jaką pobrać aplikację?

Firmy często korzystają z narzędzi mobilnych, które pozwalają na monitorowanie zleconych zadań. Polecaną aplikacją jest Monday, Microsoft Dynamics czy Asana. Pracownicy, którzy korzystają z tych narzędzi mają także możliwość ustawienia przypomnienia dot. konkretnych zadań, dzięki czemu unikną opóźnień w ich wykonaniu.

Przejazdy służbowe. Jaka aplikacja najlepsza?

Obecnie korzystanie z przejazdów samochodami jest dość częstym zjawiskiem i wiele osób woli ten środek transportu od komunikacji miejskiej. Niestety w mniejszych miastach zwykle do dyspozycji mamy tradycyjną taksówkę, której zamówienie łączy się z wykonaniem telefonu. W dużych, bardziej nowoczesnych miastach za pomocą aplikacji można w szybki sposób zamówić przejazd, które rozliczenie następuje także w aplikacji, do której mamy podpiętą kartę kredytową. Dużym ułatwieniem jest także zamówienie transportu na konkretną godzinę, dzięki czemu prawdopodobieństwo, że zostaniemy przewiezieni do miejsca docelowego jest większa. Takie aplikacje mobilne pozwalają śledzić drogę kierowcy, a także zmienić miejsce docelowa w trakcie przejazdu.

Zarządzanie finansami

Dla założycieli firm przydatnymi aplikacjami będą te, które pomogą w uporządkowaniu oraz kontrolowaniu finansów. Będą pomocne nie tylko dla małych przedsiębiorców, ale też dla tych bardziej doświadczonych. Aplikacja QuickBooks Online to oprogramowanie księgowe przeznaczone do fakturowania i zarządzania wydatkami. Dzięki generowanym raportom można w łatwy sposób kontrolować to, jak radzi sobie firma. Aplikacja jest płatna, jednak jej cena różni się od wybranego planu.

Sonda
Korzystasz z taksówek na aplikację?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze