Steruj ogrzewaniem – w domu i poza nim

i

Autor: Materiały Promocyjne

Steruj ogrzewaniem – w domu i poza nim

2020-12-23 10:59

Wracasz z krótkiego wypadu na narty i chciałbyś przestąpić próg ciepłego, przytulnego salonu? Nic prostszego! Zdalny nadzór nad ogrzewaniem pozwoli ci zachować wysoki komfort cieplny, a także zmniejszyć koszty zużycia energii.

Dzięki nowoczesnym systemom ogrzewania możliwe jest kontrolowanie poziomu ciepła w całym mieszkaniu, także wtedy, gdy przebywasz poza domem. Połączenie platformy internetowej ze smartfonem lub laptopem umożliwia domownikom regulację parametrów takiej instalacji.

Przytulnie, ciepło, oszczędnie

Nadzorowanie temperatury w domu i możliwość sterowania nim – niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy – to duża wygoda. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy też sporo zaoszczędzić. Firma Netatmo zadbała o to, by w mieszkaniach z ogrzewaniem komunalnym lub centralnym było przytulnie, ciepło i tanio. Na inteligentny zestaw sterowania ogrzewaniem składają się termostat i głowice termostatyczne, które mogą też pracować samodzielnie. W połączeniu z platformą internetową na danym urządzeniu (smartfon, tablet lub komputer) masz realny wpływ na temperaturę w mieszkaniu i zużycie energii. Teraz siedząc w aucie lub leżąc w łóżku ze smartfonem w dłoni, sprawdzisz, czy termostat jest włączony i ustawisz optymalny poziom ciepła. Ale zacznijmy od początku.

Steruj ogrzewaniem – w domu i poza nim

i

Autor: Materiały Promocyjne Link: Dowiedz się więcej

Inteligentny Termostat

Termostat Netatmo to półprzezroczysta kostka z pleksiglasu, która zdobi komodę lub jedną ze ścian naszego mieszkania. „Zdobi”, ponieważ dzięki czterem kolorowym nakładkom samoprzylepnym (dostępne w zestawie) możemy dopasować wygląd termostatu do wnętrza. Nie dość, że estetyczny – to jeszcze inteligentny! Termostat wyświetla ustawienia i temperaturę w danej chwili oraz umożliwia jej ręczną regulację. A jeśli nie mamy ochoty podnosić się z kanapy, żeby sprawdzić zużycie energii, temperaturę i czy instalacja C.O. działa sprawnie — zrobimy to za pomocą aplikacji. Mało tego. Co miesiąc otrzymujemy na telefon raport dotyczący oszczędności energii w naszym mieszkaniu. Dostosowując swój harmonogram ogrzewania, znacznie ograniczymy koszty zużycia energii. Termostat pozwoli ci ułożyć harmonogram dostosowany do twoich potrzeb, uwzględniając twój styl życia, np. zwiększy temperaturę w sypialni w porze, o której wstajesz z łóżka czy obniży ją w momencie, gdy będziesz w drodze do pracy.

Steruj ogrzewaniem – w domu i poza nim

i

Autor: Materiały Promocyjne Link: Dowiedz się więcej

Zaplanuj ogrzewanie i nie martw się o konserwację

Inteligentny termostat Netatmo został wyposażony również w funkcję samodzielnej regulacji Auto-Adapt. Na podstawie danych o izolacji termicznej budynku i temperaturze panującej na zewnątrz urządzenie programuje czas uruchomienia ogrzewania. Oznacza to, że będąc poza domem, nie musisz się martwić o to, czy po powrocie zimą do mieszkania, będzie w nim ciepło. O to zatroszczy się Inteligentny Termostat! Oprócz tego urządzenie poinformuje cię o wyczerpującej się baterii, a także o niesprawnej instalacji grzewczej – dzięki funkcji Auto-Care.

Dodając HomeKit do aplikacji Home, możesz sterować ogrzewaniem, pisząc tekst lub wypowiadając prośbę o ustawienie odpowiedniej temperatury – na głos, do Siri. Organizując akcesoria według stref i pokojów – kontrolujesz poziom temperatury w każdym pomieszczeniu. Proste i przyjemne, prawda? Kontrola ogrzewania jest możliwa także za pomocą aplikacji Home + Control firmy Legrand

Steruj ogrzewaniem – w domu i poza nim

i

Autor: Materiały Promocyjne Link: Dowiedz się więcej

Inteligentne Głowice Termostatyczne

Dodatkowe rozwiązanie firma Netatmo zaproponowała mieszkańcom wielopokojowych mieszkań i kilkupoziomych domów. Montaż głowic termostatycznych pozwoli na kontrolowanie temperatury we wszystkich pomieszczeniach. Dzięki dostępnym trybom możemy ogrzewać wyłącznie te pomieszczenia, z których aktualnie korzystamy. A co jeśli okaże się, że nie zamknęliśmy okna w pokoju? Inteligentna Głowica Termostatyczna wykryje to i wyłączy ogrzewanie, aby zapobiec marnowaniu energii cieplnej. Głowice dostosowują ogrzewanie do panujących warunków, zmniejszając np. temperaturę w pokoju mocniej nasłonecznionym lub z którego aktualnie nie korzystamy.

Dodatkowy Zawór Grzejnikowy

Jeśli zależy nam na tym, aby mieć kontrolę nad każdym grzejnikiem z osobna, możemy doposażyć nasz system ogrzewania w Dodatkowy Inteligentny Zawór Grzejnikowy. Harmonogram indywidualnego sterowania każdym pomieszczeniem pozwoli na ogrzewanie danego pomieszczenia zgodnie z naszymi przyzwyczajeniami. Jeśli stwierdzimy, że przydałoby się zwiększyć temperaturę w pokoju – możemy podnieść ją ręcznie, przekręcając zawór. Po trzech godzinach temperatura wróci do stanu wyjściowego. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze więcej energii!

Dowiedz się więcej

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze