Rejestracja karty SIM

i

Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com Rejestracja karty SIM

Wirtualne karty SIM? U jakich operatorów skorzystasz z takiej usługi?

2022-05-31 17:24

Wygodnie, na kilku urządzeniach i przede wszystkim bez plastiku. Wirtualne odpowiedniki karty SIM stają się coraz bardziej popularne. Jakie są zalety posiadania karty eSIM i u jakich operatorów są one dostępne?

Karta eSIM zamiast plastiku? Jak ją otrzymać?

Karta eSIM to wirtualny odpowiednik karty plastikowej, którą montujemy w smartfonie. Jej aktywacja jest bardzo szybka i permanentnie zapisuje się w module urządzenia. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić miejsce w obudowie np. telefonu. Można ją uzyskać za pomocą usługi mobilnej, po czym dostawca przesyła nam kod QR, który następnie trzeba zeskanować. Drugą opcją jest zainstalowanie manualne dzięki kodu aktywacyjnego.

Zalety karty eSIM

Na przestrzeni lat technologia znacząco się rozwinęła. Wielu się cieszy, ale nie brakuje także przeciwników nowoczesnych rozwiązań. Zgodnie z tym, co przewiduje sieć komórkowa Truphone, do 2024 r. zostanie aktywowanych 7 mld. kart eSIM na całym świecie. Bardzo możliwe, że zastąpią one tradycyjne karty nie tylko dzięki wygodzie ich posiadania, ale także innych istotnych zalet. Przede wszystkim zero plastiku. Karty eSIM to ekologiczne rozwiązanie, z którego ucieszą się osoby, dla których ważna jest ochrona środowiska. Jak podała sieć komórkowa Truphone każdego roku ok 30 tys. ton plastiku wykorzystuje się do produkcji karty SIM. Oprócz tego, dzięki wirtualnej karcie eSIM łatwiej będzie zlokalizować skradzione urządzenie, a złodziejowi trudniej będzie uzyskać do niego dostęp.

Paweł Kikosicki Impact 22

U jakich operatorów można uzyskać kartę eSIM?

Nie wszystkie modele telefonów mają możliwość obsługi wirtualnej karty SIM. Na chwilę obecną taką funkcję posiadają najnowsze smartfony i smartwatche Apple, Samsunga, a także iPad Pro i 10,2. W Polsce jest ponad 53 mln kart SIM, przez co operatorzy z pewnością będą ze sobą konkurować o abonentów chcących wprowadzić wirtualną wersję karty SIM. Jak wyjaśnia w badaniach z 2019 r. firma technologiczna Arm, branża nie jest przekonana do wprowadzania na rynek takich rozwiązań, ponieważ wiążą się one m.in. z koniecznością odejścia od tradycyjnych kart SIM. - podaje portal money.pl.

Sonda
Czy korzystasz z produktów firmy Apple?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze