niewydolność serca

i

Autor: Getty Images

Nowe technologie

Zadbaj o swoje serce, obserwuj swoje EKG na smartwatchu Huawei

2022-10-04 13:57

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Serca. Ma on na celu zwrócenie uwagi na choroby układu sercowo-naczyniowego oraz ich wpływ na społeczeństwo. Statystyki WHO podają, że rocznie z powodu chorób układu krążenia umiera około 17,9 mln osób, co stanowi aż 31% zgonów na całym świecie. Zegarek Huawei Watch D, który powstał z udziałem lekarzy, dokładnie zbada pracę serca użytkownika w ramach certyfikowanej funkcji EKG. Rozwiązanie zostało też dodane do popularnych zegarków Huawei z serii Watch GT 3 Pro.

W 2018 roku Huawei rozpoczął współpracę z kardiologami w celu przeprowadzenia badania na temat kondycji serca. W ramach badań sprawdzano skuteczność rozwiązań Huawei przy wykrywaniu migotania przedsionków, a ich zastosowanie zostało zweryfikowane w różnych scenariuszach. Opublikowane na początku tego roku wyniki ukazują, że technologie wearables od Huawei mogą odegrać ważną rolę we wczesnym diagnozowaniu chorób serca.

W trakcie Huawei Heart Study stwierdzono, że oba zegarki Huawei z funkcją EKG, czyli Watch D oraz Watch GT 3 Pro są świetnym rozwiązaniem dla pacjentów z grupy wysokiego ryzyka. Urządzenia z funkcją monitorowania tętna w czasie rzeczywistym (PPG) pozwalają na kontrolowanie zdrowia serca, pomagając użytkownikom zdiagnozować choroby układu krążenia. Dane EKG uzyskane z urządzeń Huawei mogą ostrzec pacjentów przed ryzykiem obturacyjnego bezdechu sennego spowodowanego nadciśnieniem i arytmią oraz wesprzeć ich w pracy nad dobrymi nawykami prozdrowotnymi.

Huawei Watch D zadba o Twoje zdrowie

Już niedługo Huawei wprowadzi na rynek Huawei Watch D – pierwszy smartwatch, który już w dniu premiery będzie wspierać nie tylko analizę EKG, ale także pomiar ciśnienia krwi. Ten rewolucyjny zegarek zapewnia takie same pomiary jak standardowy sprzęt do mierzenia ciśnienia krwi, będąc jednocześnie 25 razy mniejszy i 6 razy lżejszy. Obsługuje również ciągłe i nieinwazyjne monitorowanie, aby informować użytkownika o długotrwałych trendach zdrowotnych.

Pomiary EKG za pomocą certyfikowanej aplikacji

Opcja EKG została również dodana do popularnych zegarków Huawei z serii Watch GT 3 Pro, w tym celu wystarczy zaktualizować ich oprogramowanie oraz aplikację Huawei Zdrowie w telefonie. To urządzenia łączące funkcje zdrowotne z modnym wyglądem – ultra-wyraźnym i dużym ekranem, klasycznymi kolorami oraz stylowymi tarczami zegarka. Wszystko to stworzone przy użyciu wysokiej klasy materiałów. Seria Huawei Watch GT 3 Pro obsługuje również gromadzenie danych, co pozwala na długofalową analizę i przypomnienia dla użytkowników. Oferuje ponadto wszechstronne zarządzanie w zakresie monitorowania tętna, poziomu tlenu we krwi, jakości snu, zdrowia układu oddechowego i ciśnienia, pomagające śledzić zmiany w organizmie. Dzięki aplikacji Zdrowie w telefonie użytkownik może synchronizować w czasie rzeczywistym dane dotyczące ćwiczeń i monitorowania swojego stanu zdrowia.

Pieniądze to nie wszystko - Stanisław Szwed
Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?
Najnowsze